Ünlü Bitcoin Boğası, BTC Artışının Sebebini Açıkladı

Ünlü Bitcoin Boğası, BTC Artışının Sebebini Açıkladı

Bitcoin, 2020’nin Ağustos ayını oldukça iyi geçiriyor. Piyasanın ünlü isimlerinden birine göre ise lider kripto para biriminin sergilediği bu güçlü fiyat performansı, sermayenin Asya’dan çekilmesiyle ilgili. Bitcoin boğası olarak tanıdığımız Max Keiser, Asya’da tansiyonun artması ile Bitcoin’in 12.000 doları görmesi arasında büyük bir bağ olduğuna inanıyor.

Bitcoin’deki Artış

10 Ağustos’ta paylaştığı bir Twitter gönderisinde Keiser, Bitcoin’in uluslararası ödemelerde büyük miktarlarda para taşımak için çok sağlam bir yöntem olduğunu dile getirdi. Keiser’a göre Asya’daki bazı insanlar, jeopolitik gerilimlerin piyasaları etkileme riski nedeniyle varlıklarını Asya’nın dışına taşımak için Bitcoin kullanıyor. Keiser konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin express ile Asya dışına sermaye uçuşu” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bazı isimler tarafından dünyanın en popüler güvenli liman varlıklarından biri olarak nitelendirilen Bitcoin’i altınla karşılaştıran Keiser, yurtdışına büyük bir servet taşımanın birkaç yolundan birinin Bitcoin olduğunu ifade etti. Keiser, “Bitcoin olmadığı sürece servetinizi yanınızda götüremezsiniz. Ama Bitcoin’le HER ŞEYİ yanınızda götürebilirsiniz.” ifadelerini kullandı ve bunu altınla yapmanın neredeyse imkansız olduğunun altını çizdi.

Ayrıca Keiser’ın açıklamalarının hemen öncesinde, Çin vatandaşlarının 28.000 dolar değerinde külçe altınlarla ABD’ye yasadışı yollarla geçmeye çalıştığı haberleri büyük yankı uyandırmıştı.

Güvenlik Yasaları

Keiser konuyla ilgili açıklamalarında tam olarak hangi olaya atıfta bulunduğunu dile getirmedi. Ancak Financial Times 7 Ağustos’ta Hong Kong’un zenginlerinin, büyük miktarda altın yatırımını finans merkezi dışına çıkardığını ifade etmişti. Çünkü Pekin, 2020 Temmuz’da Hong Kong’a yeni ulusal güvenlik yasaları getirdi.

Bunların yanında yine piyasada tanınmış bir Bitcoin boğası olan Anthony Pompliano,  Bitcoin‘in üstün dijital yapısı sayesinde sonunda altından daha büyük bir piyasa olacağını ifade etti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.