Robert Kiyosaki Felaket Senaryosu Gibi BTC Fiyat Tahmini!

İlayda Peker

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin‘i (BTC) mevcut fiyat seviyelerinin çok daha altına almak için beklediğini dile getirdi. 2 milyon Twitter takipçisi bulunan yazar bunun yanında mevcut ayı piyasasının kendisini BTC biriktirmekten alıkoymadığını da ifade ediyor.

Kiyosaki’nin Felaket Senaryosu

Kiyosaki, Bitcoin’in şu anki yaklaşık 20.000 dolar değerinden yaklaşık %95 oranında düşmesini beklediğini dile getirdi. Yaptığı açıklamalarda kaybedenlerin, kaybettiklerinde vazgeçtiğini ifade eden Kiyosaki, Bitcoin’de de benzer durumun olduğunu ifade ediyor.

Buna ek olarak yaptığı açıklamalarda yazar, Bitcoin’in 1.100 doları test etmesini beklediğini ve o noktadan alım yapacağını dile getiriyor. Kiyosaki’nin bu yorumları adeta bir felaket senaryosu niteliğinde. Öte yandan Bitcoin Mayıs ayında 30.000 doların üzerinde işlem görürken Kiyosaki, BTC için alt hedefinin 20.000 doların altında olduğunu dile getirmişti. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC yeniden 20.000 dolar sınırında işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Kiyosaki, Bitcoin’in 17.000 doları yeniden test etmesini beklediğini ve dip seviye geldiğini düşündüğü an yeni alımlar yapacağını ifade etti. Popüler isme göre düşüş dönemleri zenginliğe adım atmak için en doğru zamanlar.

Bitcoin Fiyatı

Bu ayın başlarında lider kripto para birimi Bitcoin, 2022’deki en düşük seviyesi olan 17.600 dolarlık seviyeden yükseliş başlattı. Şu anda ise bir düzeltme yapıyor gibi görünüyor. Buna ek olarak Bitcoin’in çok ciddi bir düşüş yaşamasını beklemesine rağmen hala lider kripto para biriminin uzun vadede yükselişini sürdüreceğine inandığını ifade ediyor.

Bu noktada yaptığı açıklamalara yazar, “Bitcoin’in geleceği konusunda yükseliş beklentime devam ediyorum. Yeni dip testi bekliyorum. 20.000 dolar mı? 14.000 dolar mı? 11.000 dolar mı? 9.000 dolar mı? Neden yükseliş beklentimi sürdürüyorum? Çünkü Fed ve Hazine’nin yozlaşmış kuruluşlar olduğuna inanıyorum.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Yorumları! ADA Fiyatı Artacak Mı?

Sonraki Haber

Mark Cuban’a Göre Bu Olursa Kriptolar Yükselişe Geçebilir!

İlgili Haberler