Bitcoin İçin Analistten Uyarı: Bu Seviyeye Gerileyebilir!

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden olan Cheds, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda BTC’nin kısa süre içinde yeniden bir düşüş trendine girebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin İçin Önemli Uyarı

Cheds, Bitcoin‘in hala bir makro düşüş trendinde olduğunu ve BTC’nin 18.000 doların altına düştüğü grafiklerin yeniden tekrarlanabileceğini ifade ediyor. Günlük grafikleri değerlendirdiğinde analist, bir ayı piyasası devamı gördüğünü ve ayı flaması çizebileceğini ifade ediyor. Şu anda bir rahatlama yaşandığını ifade eden Cheds, Bitcoin’in aşağı yönlü hareket geçmesi için bir iki gün kaldığını belirtiyor.

Bunlara ek olarak analist daha önce yaptığı bir açıklamada da Bitcoin’de ayı flaması veya yükselen takozunun kırılmasının BTC’yi 2022’nin yeni dip seviyelerine gönderebileceğini ifade etmişti. Bu sebeple analist Bitcoin’in yeniden 2022 dip seviyesi olan 17.600 dolarlık seviyeleri test edebileceğini ifade ediyor.

12.000 Dolar Mümkün Mü?

Bu ayın başlarında Cheds, Bitcoin‘in 12.000 dolarda dibe görebileceğini ve bunun için güçlü bir durum olabileceğini de dile getirmişti. Son 1 gün içinde ise BTC’de bir geri çekilme olması Cheds’in tahminlerinin yeniden dikkate alınmasını sağlıyor olabilir.

Bunlara ek olarak genel kripto para piyasasındaki durum göz önüne alındığında da henüz net bir yukarı  ya da aşağı yönlü hamleden bahsetmenin mümkün olmadığı düşünülüyor. Çünkü BTC şu anda bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor ve sıkışıklığın hangi yönde kırılacağının önemli olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca Bitcoin bundan önceki fiyat sıkışıklığını aşağı yönlü kırmıştı ve sonrasında %10’un üzerinde bir düşüş yaşanmıştı. Dolayısıyla analistler şu anda Bitcoin’de ve altcoin’lerde işlem yapmanın çok da doğru olmayabileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tether CTO’su USDT’deki Açığa Satışlar Konusunda Açıklamalar Yaptı!

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Yorumları! ADA Fiyatı Artacak Mı?

İlgili Haberler