Bitcoin Rekoru Ripple’ı da Etkisi Altına Aldı: XRP Fiyatı Aldı Başını Gidiyor!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in çizdiği muhteşem tablonun ve imza attığı yeni rekor seviyelerin ardından altcoin’ler de yükselişe geçti. Altcoin’ler içinde ne çok Ripple’ın (XRP) fiyatı dikkat çekiyor. Çünkü XRP son günlerde piyasadaki yükselişlere rağmen bir düşüş eğilimindeydi ve ciddi değer kayıpları yaşadı.

XRP Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple, 24 saat içinde yüzde 24’ün üzerinde bir artış yaşayarak Perşembe günün en iyi performans sergileyen kripto paraları arasında yer aldı.

XRP geçtiğimiz saatlerde 0,5843 doların üzerine çıkarak piyasaya ayak uydurabildiğini yatırımcılara ispatlamış oldu. Her ne kadar sonrasında geri çekilmeler yaşanıyor olsa da iki gün önce görülen 0,43 dolarlık seviyenin oldukça üzerinde işlem gördüğünü rahatlıklar dile getirebiliriz.

Altcoin’lerdeki yükseliş hareketlerinin lider kripto para birimi BTC tarafından yönlendirildiği ve Bitcoin sayesinde altcoin’lerin de iyi performanslar sergiliyor olması bir sır değil. Örneğin, en büyük ikinci kripto para olan Ethereum da Bitcoin’in etkisi altında yüzde 11,29 arttı.

Ripple Fiyatını Destekleyen Gelişmeler

Her ne kadar tüm altcoin’lerde artış grafikleri görülüyor olsa da XRP’nin daha büyük bir hamle yaptığı görülüyor. Bu, IBM ile XRP destekli Ripple Labs’ın ödeme çözümlerini aktif olarak deneyen Kanadalı bir fintech şirketi olan Expertus Technologies arasındaki yakın tarihli bir ortaklıktan kaynaklanıyor olabilir.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre XRP şu an içinde bulunduğu rallinin provasını bundan birkaç hafta önce yapmış olabilir. Bilindiği gibi XRP fiyatı BTC’nin 20.000 dolar sınırına dayandığı sırada ani bir yükseliş geçmiş ve 0,78 dolara kadar yükselmişti.

Bu sebeplerle analistler XRP’nin yükseliş hareketinin devam edeceğini ve bir önceki yüksek seviye olan 0,78 doların tekrara görülebileceğini ifade ediyorlar.

XRP Teknik Göstergeler

XRP fiyatı, Perşembe günkü hareketinin ardından kısa vadeli bir azalan trend çizgisinin üzerine çıkmayı başardı ve önümüzdeki günlük seanslarda uzun bir yukarı yönlü hareket beklentilerini artırdı.

XRP’nin teknik göstergelerini değerlendiren analistler şu anda iki boğa göstergesinin yükselişte olduğunu ve bunun da pozitif bir sinyal olduğunu dile getiriyor. Yapılan açıklamalara göre bu iki göstergenin hedefi de ilk etapta 0,79 dolar bandı ve sonrasında burada yükselişin devam etmesi halinde de fiyatın 1 dolara doğru hareket edeceği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 17/12/2020

Sonraki Haber

Popüler Analistten İddialı BTC Açıklaması: Bitcoin’in Kaderini 55.000 $ Belirleyecek!

İlgili Haberler