Ripple’ın (XRP) Bu Hamlesi Çok Konuşulacak!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Ripple, XRP Ledger 1.9.0 sürümünün yayınlandığını duyurdu. XRP Ledger 1.9.0 Sürümü, XRP Ledger’da yerel olarak non-fungible token’ların (NFT’ler) desteklenmesi için XRP Ledger protokolüne yeni bir değişiklik getiriyor.

Ripple’dan Önemli Hamle

Yapılan açıklamalara göre bu değişiklik iki hafta boyunca oylamaya açık olacak. Eğer yeni sürüm başarılı bir şekilde hayata geçerse geliştiriciler artık kullanıcıların XRP Ledger’da NFT’leri basmasına, aktarmasına ve nihayetinde (istenirse) yakmasına izin veren uygulamalar oluşturabilecek. Dolayısıyla bu gelişmiş önemli bir NFT işlevselliğine izin verebilir.

Ripple’ın CTO’su David Schwartz yaptığı son açıklamalarda, en son sürüm hakkında şunları söyledi:

Ripple doğrulayıcıları, NFT’lerin XRPL üzerindeki etkisinden emin olana kadar XLS-20’yi ana ağa getirmeyi (şimdilik) veto edecek. Bu arada performans testleri yapıyoruz ve sonuçlarımızı daha geniş toplulukla paylaşmayı planlıyoruz.’

Buna ek olarak CTO konuyla ilgili açıklamalarına, “’Ripple, uzun süredir XRPL topluluğunda sorumlu bir katılımcı olmuştur ve biz XRP Ledger’da NFT teknolojisine katkıda bulunmaktan heyecan duysak da, istikrarına ve ölçeklenebilirliğine de bağlıyız. Bu nedenle, bugünün sürümü bir dizi performans iyileştirmesi içeriyor ve XLS-20’nin nihai sonucu kolektif XRPL topluluğuna bağlı olacak.” sözleri ile devam etti.

Michael Jordan NFT’leri XRPL’de

Yapılan açıklamalara göre Michael Jordan’ın grafik otobiyografisi For the Love of the Game’in arkasındaki şirket olan Rare Air Media, NFT’lere adım atıyor. Şirket, eski NBA oyuncusu Michael Jordan’ın hayatına ve kariyerine adanmış benzersiz bir dijital varlık koleksiyonu da dahil olmak üzere XRPL’de NFT‘leri başlatmak için Ripple’ın Yaratıcı Fonu’nun birincil yaratıcı ajans ortağı VSA Partners ile işbirliği yapıyor.

NFT’lerin ilk partisinin 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor ve Michael Jordan’ın orijinal ve önemli fotoğraflarının  yer alacağı ifade ediliyor.

Öte yandan Snoop Dogg ve Paris Hilton gibi ünlülerden LeBron James gibi profesyonel sporculara ve Disney ve Grammy gibi büyük markalara kadar medya ve eğlence alanı, NFT teknolojisini ilk benimseyenler arasında yer aldı.


Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

12 Yıldır Uyuyorlardı: İki Cüzdan Neden Hareket Geçti?

Sonraki Haber

Tesla Merkezli Yeni Bitcoin (BTC) Projesi!

İlgili Haberler