Blockchain ve NFT’ler Hollywood’u Değiştirebilir Mi?  

İlayda Peker

AT&T tarafından yaklaşık iki yıl önce WarnerMedia’nın CEO’su olarak atanan Jason Kilar Salı günü, eğlence devinin Discovery ile birleşmesi sona erdikten sonra şirketten istifa ettiğini bildirdi. Kilar, yayın çağına girmesine yardımcı olduğu medya şirketinden ayrılmaya hazırlanırken, blok zincirinin Hollywood’un geleceği olduğunu dile getirdi. 

Blockchain ve Hollywood 

Yaptığı açıklamalarda emekli olmaya hiç niyeti olmadığını ifade eden Kilar, “Beni nerede bulabileceğinize gelince, inşaatta bulabilirsiniz. Günün sonunda inşa etmekten keyif aldığım için hikaye anlatımı, teknoloji ve blok zincirinin kesiştiği noktada olacağım neredeyse kesin.” sözlerini kullandı. 

Kilar’ın kariyeri Silikon Vadisi’ni ve Hollywood’u da kapsıyor ve Kilar, blok zinciri teknolojisinin eğlence endüstrisini dönüştürdüğüne inanıyor, özellikle de non-fungible token’ların popüler hale gelmesi ile Kilar bu durumun daha da net görüldüğünü ifade ediyor. 

Tecrübeli BT yöneticisi Reuters ile yaptığı röportajda şunları söyledi: 

Bence bu, 90’larda DVD dalgasının Hollywood’a gelmesi gibi, Hollywood’a gelecek potansiyel bir dalga olacak.

Blockchain’in Ötesinde 

Eğlence endüstrisinde teknolojinin ve yaratıcılığın sınırlarını zorlama konusunda uzun bir geçmişi olan Kilar’a göre, blockchain teknolojisi potansiyel olarak yeni finansman türlerinin önünü açabilir. 

Öte yandan Kilar, Nisan 2020’de AT&T tarafından WarnerMedia’nın CEO’su olarak atandı ve film ve televizyon şirketini yeni bir çağa taşımak için akış deneyimine sahip bir teknoloji liderine güveniyordu. 

AT&T bir yayın hizmeti olan HBO Max’i başlatmak üzereydi ve eski bir Amazon.com Inc. yöneticisi olan Kilar’ı rol için ideal aday olarak gördü. Kilar, “Dijital bir bakış açısı ile baktığımızda blok zinciri Hollywood ve olası işbirlikçileri üzerinde somut bir etkiye sahip olacak.” sözlerini kullandı. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu 3 Altcoin Ciddi Düşüş Yaşayabilir!

Sonraki Haber

Pamela Spence Rock’n’Verse’ün Konuğu Oldu: NFT’ler ve Metaverse!

İlgili Haberler