Ripple’ın Hukuk Sorumlusu SEC’in Son Sunumunu Çelişkili Olarak Nitelendirdi

Bitcoin Haber

Ripple‘ın baş hukuk sorumlusu ve genel danışmanı Stuart Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son sunumunu “çelişkili bir değişim” olarak değerlendirdi. Alderoty, SEC’in temyiz başvurusunu güçlendirmek için yaptığı son başvuruyu “ikiyüzlü bir dönüş” olarak tanımladı ve SEC Başkanı Gary Gensler’ın tutarsızlığına vurgu yaptı.

Alderoty, Gensler’ın kripto düzenlemelerini ve kurallarını açıkça belirlemesine rağmen, acil bir itiraz talebinde bulunduğunu belirtti. Alderoty, SEC’in bu karmaşık hukuki sorunları çözme ihtiyacını dile getirdi.

Bir başka avukat olan James Filan ise, SEC’in yargı kaynaklarını koruma konusundaki yeni endişesini eleştirdi. Filan, SEC’in daha önce davadaki tüm işlemleri durdurma girişimine dikkat çekti. XRP avukatı John Deaton, Alderoty’nin SEC’e verdiği sert yanıtın, davayı iyi bilmeyenler için aşırı gelebileceğini belirtti.

Grayscale davasında federal yargıçlar, SEC’in iddialarını “keyfi ve kaprisli” olarak değerlendirdi. Ripple’ın icra kurulu başkanı Chris Larsen, SEC’in yasal işlemlerle düzenlemeleri uygulama yaklaşımının yakında bir çözüme ulaşabileceğini öngördü.

Buna rağmen Ripple, dava kararı sonrasında birçok firma ile ödeme hizmetleri için anlaşmalar yaptı ve daha önce delist edilen önemli kripto para borsalarında tekrar listelenmeye başladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Luna Classic, Spam Tekliflere Karşı Depozito Miktarını Artırıyor

Sonraki Haber

NFT Piyasasında Son Gelişmeler: Projeler, Ortaklıklar ve Kapanışlar

İlgili Haberler