Ripple’ın Eski Ortağı Binance’in Yeni Ortağı Oldu!

İlayda Peker

Binance, bir blog gönderisinde Arap dünyasındaki müşterileri için kripto alıp satmak amacıyla ödeme seçenekleri sayısını artırdığını ve eski Ripple ortağı MoneyGram’ı eklediğini duyurdu.

Binance’in Yeni Ödeme Yöntemleri

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, Arap ülkelerindeki kripto yatırımcıları için ödeme havuzunu iki küresel platforma daha genişlettiğini duyurdu: MoneyGram ve CashU.

MoneyGram ve Ripple

Bu hafta başlarında ortaya çıktığı üzere Ripple ile MoneyGram resmi olarak ortaklıklarını durdurma kararı aldı. 2019 yılından bu yana süren ortaklık Ripple’ın içinde bulunduğu yasal sorunlar sebebiyle bitti.

Şubat ayında, San Francisco merkezli MoneyGram, ABD düzenleyicisi SEC tarafından Aralık ayı sonlarında Ripple’a karşı başlatılan dava nedeniyle Ripple tarafından sağlanan platformda işlemleri askıya aldı.

Ancak bunlara ek olarak Ripple’ın en büyük MoneyGram hissedarı olduğu ve geçen yılın Kasım ayının sonlarında MoneyGram hisselerinin (MGI) yaklaşık yüzde 33’ünü sattığı biliniyor.

MoneyGram Hisseleri Düştü

Ripple ve MoneyGram arasındaki ortaklık sona erdikten sonra MGI yüzde yedi düşüş gösterdi. Şu anda küçük bir yükselişin ardından 6,90 dolardan işlem görüyor.

Ripple, MoneyGram’ı aslında yatırımlarla da destekliyordu ve şirketin son karının en büyük payını oluşturuyordu. Ripple ayrıca MoneyGram’a platformunun ve XRP‘nin kullanımı için ödeme yapıyordu.Total
1
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Twitter Yine Kripto Para Hesaplarını Hedef Aldı!

Sonraki Haber

Binance Coin (BNB), Nem (XEM), Sushiswap (SUSHI) Teknik Analizi – 10 Mart 2021

İlgili Haberler