Ripple (XRP) CEO’su SEC Davası Hakkında Merak Edilenleri Cevapladı

İlayda Peker

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a ve kendisiyle birlikte Chris Larsen’a açtığı davaya değindi ve bazı merak edilenleri yanıtladı.

CEO Sessizliğini Bozdu

Ayrıntılara açıkça giremeyeceğini ancak yine de kilit konulardan bahsedeceğini ifade eden Garlinghouse SEC’in davasının kanıtlanmamış iddialara dayandığını dile getirdi. Kanıtlanmamış iddiaları reddeden CEO, Ripple’ın her zaman doğru tarafta olduğunu da sözlerine ekledi.

Bunun yanı sıra Garlinghouse, Ripple’ın herhangi borsa üzerinde XRP’yi listeleme konusunda kontrolünün olmadığını da dile getirdi. XRP’nin kesinlikle açık kaynaklı ve merkezsiz olduğunu ifade eden CEO, SEC’in iddia ettiği gibi XRP’nin Coinbase ve Gemini’de listelenmesi için ekstra çaba sarf edip etmediği sorusuna doğrudan cevap vermekten kaçındı.

Tetragon Davası

SEC davasının yanı sıra Tetragon davasına da değinen Garlinghouse, bu konuda hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi. Ancak CEO’nun açıklamalarına göre Ripple’ın diğer yatırımcıları hala şirkete güveniyor ve inanıyor.

Ayrıca Garlinghouse, On-Demand Liquidity (ODL) ürününü kullanan ortaklara şirketin sunduğu mali teşviklerinin “tamamen yasal” olduğunu da ifade etti. CEO konuyla ilgili olarak, “Bazı müşterilere, özellikle ilk geçiş yapanlara ODL’yi kullanma teşvikleri sunduk. Her ödeme ağı (PayPal, Visa, MC, vb.) teşviklere sahip veya hala kullanıyor.” ifadelerini kullandı.

Ripple’ın Resmi Yanıtı

Garlinghouse yaptığı açıklamalarda Ripple’ın resmi yanıt üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda bu yanıtı kamuoyuyla paylaşacağını da ifade etti ve “Yasal süreç yavaş olabilir! İşler sessiz görünebilir ancak perde arkasında pek çok şey oluyor. İlk yanıtımızı birkaç hafta içinde vereceğiz.” açıklamasını yaptı.

Bunlara ek olarak iki taraf arasında 22 Şubat’ta bir ön duruşma konferansı yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Yorumları: ETH İlgisi Rekor Kırdı, Sıra Fiyat Rekorunda Mı?

Sonraki Haber

1 Bitcoin Fiyatı, 20 Onsluk Altın Külçesini Geride Bıraktı!

İlgili Haberler