XRP Fiyat Beklentileri: Ripple Fiyatı Yeni Rekor Kırabilir Mi?

İlayda Peker

Kripto para birimleri nispeten iyi bir hafta sonu başlangıcı yaptı ve şu anda grafiklerin yeşilde ilerledikleri görülüyor. Uzun zamandır SEC ile olan dava süreci sebebiyle kendisinden beklenen performansı sergileyemeyen XRP de yaşanan son yükselişlerden payına düşeni almış gibi görünüyor.

XRP Güncel Durum

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,76 dolardan işlem gören XRP’nin son 24 saatte yaklaşık olarak %3’lük bir artış yaşadığı ifade edilebilir. Analistlere göre 0,75 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükselmeyi başaran XRP için bir sonraki direnç seviyesi 0,80 dolar bandı olabilir.

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunan XRP, Temmuz sonunda 0,51 dolarlık seviyelerden yükselişe başladı ve bu yükseliş 0,70 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkılması için adeta katalizör oldu.

Ancak grafiklere göre 0,77 dolar bandında XRP bir dirençle karşılaştı ve fiyat 0,70 dolarlık seviyelere geri döndü. Dolayısıyla yükselişin devam etmesi için öncelikle 0,77 dolarlık direncin kırılmasının gerekli olduğu ifade ediliyor. Buna ek olarak analistler, genel kripto para piyasası ile birlikte önümüzdeki birkaç günün XRP için yatay seyredebileceğini ifade ediyor.

XRP Fiyat Beklentileri

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile arasındaki davada küçük zaferler elde etmeye devam Blockchain şirketi Ripple’ın kendi kripto parası XRP’nin yükselişinin devam edebilmesi için davada daha net sonuçlar alınması gerektiği düşünülüyor.

Buna ek olarak XRP’nin 2021 yılı boğa koşusu sırasında 2018 yılında rekorunu kıramadığını ve analistlerin ilk hedefinin bu rekor seviyesi olan 3,84 dolar olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Dolayısıyla eğer dava süreci olumlu bir havaya bürünürse XRP fiyatının şu anki fiyatlardan yaklaşık olarak 5 kat artması bekleniyor.

Buna ek olarak analistler bir ralli sırasında XRP’nin 5 dolara kadar yükselebileceğini ve bu sebeple şu anda bulunulan düşük seviyelerin satın alma fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiği düşünülüyor.

Yine de bazı analistlerin yükseliş konusunda hemfikir olmadığını ve XRP fiyatında yeni yüksek seviyelerin görülemeyeceğini düşünen analistlerin de olduğunu hatırlatmakta fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Beklenen Noktaya Geldi Mi: Bitcoin (BTC) Fiyatını Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı İle Birlikte Büyük Transferler de Artışta

İlgili Haberler