Ripple’dan Önemli Mısır Hamlesi: Ripple Mısır Ulusal Bankası İle Ortaklık Kurdu

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Blockchain devi Ripple, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki varlığını artırıyor. Çarşamba günü yapılan açıklamalara göre San Francisco merkezli şirket, National Bank of Egypt (Mısır Ulusal Bankası) ile ortaklık imzaladı.

Ripple’da Önemli Hamle

1989’da kurulmuş olan ve ülkenin varlıklar açısından en büyük bankacılık kurumu olan National Bank of Egypt Ripple ile varılan ortaklık sayesinde Arap Emirlikleri’nden LuLu Uluslararası Borsası aracılığıyla havale girişlerini kolaylaştırabilecek.

Mısır, denizaşırı işçilerin geçen yıl tahmini olarak 24,4 milyar dolar gönderdiği, dünyanın en büyük altıncı havale alıcısı konumunda bulunuyor.

Öte yandan Ripple‘ın Güney Asya ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika MD’si Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.

Ripple’ın MENA Bölgesindeki Hakimiyeti

Ripple, geçtiğimiz Ocak ayında Abu Dabi merkezli Lulu Financial Holdings ile ortaklık kurdu.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi yıllardır Ripple için önemli bir alan olmuştur. Şubat 2018’de şirket, Suudi Arabistan’ın merkez bankasıyla, krallığın bankacılık kurumlarının teknolojisinin yardımıyla ödemeleri gerçekleştirmesine izin vermek için bir anlaşma yaptı.

Bunlara ek olarak Ripple ayrıca Umman, Kuveyt ve tabii ki Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bankalarla güçlerini birleştirdi.

Şirket ayrıca, yasal düzenlemeler nedeniyle ABD’yi terk edebileceği yönündeki söylentilerin ortasında Kasım ayında Dubai’de bir bölge genel merkezi kurdu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Büyük Düşüş Esnasında Ethereum (ETH) Balinaları Satış Yaptı Mı?

Sonraki Haber

Michael van de Poppe Düşük Hacimli 7 Kripto Parada Artış Bekliyor

İlgili Haberler