Ripple’da Zor Günler: XRP Fiyatı Büyük Düşüş Yaşıyor ve Toparlanamıyor

Ripple’da Zor Günler: XRP Fiyatı Büyük Düşüş Yaşıyor ve Toparlanamıyor

Kripto paralarda son günlerde oldukça colatil tabloların görülüyor olması bir sır değil. Ancak çoğu kripto birimi, Bitcoin başta olmak üzere, düşüş grafiklerinin aynında yükseliş grafikleri de çiziyor. Tablolara bakıldığında ise piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para olan Ripple’ın (XRP) bu genelleme dışında olduğunu görüyoruz.

Ripple Fiyatı

XRP son zamanlarda oldukça kötü bir tablo çiziyor ve tüm kripto paralar bakıldığında bu durum geride bıraktığımız üç yılı anımsatıyor gibi görünüyor. Geride bıraktığımız üç yıl içinde de kripto para birimleri düşüşlerinin yanı sıra zaman zaman yükseliş grafikleri çizerken XRP sadece düşüş grafiği çizdi ya da yatay bir çizgide ilerledi.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde XRP fiyatı, 0,60 doların üzerinde ivme kazanmak için birçok girişimde bulundu ancak başarısız oldu. 0,60 ABD doları ve 100 basit hareketli ortalama civarında XRP’de birçok reddedilme kaydedildi.

Buna ek olarak fiyat şu anda düşüyor ve 0,52 dolarlık önemli seviyesinin oldukça altında işlem görüyor. Son salınım 0.50 doların altına doğru olmadan önce 0.5939 dolar civarında oluştu. XRP fiyatında 0,48 dolarda şu anda bir konsolidasyon olduğu görülüyor.

Analistler Ne Düşünüyor?

XRP fiyatı Spark airdrop heyecanı ile çok iyi bir ivme kazandı ve 0,30 seviyelerinden 0,78 dolara kadar yükseldi. O dönemde elde edilen heyecanın devam etmesi halinde 1 doların görülebileceğini düşünen analsitler son düşüşlerle birlikte daha düşük seviyelerin mümkün hale geldiğini ifade ediyor.

Bu noktada XRP için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının da önemli olduğu ifade ediliyor. Ancak şu anda Ripple’ın piyasa hacmi bakımından en büyük iki kriptodan bağımsız olarak düşüş grafiği sergilemesi kafaları karıştırıyor.

Daha Derin Seviyeler Görülecek Mi?

XRP fiyatı ile ilgili yapılan analizler değerlendirildiğinde 0,52 doların çok önemli olduğu ve bu seviyenin üzerine doru kısa vadede bir hamle yapılamaması halinde düştün derinleşeceği anlaşılıyor.

Şu anda XRP 0,48 dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde bulunuyor. Ancak bu desteğin kaybedilmesi halinde 0,4750 dolara doğru hızlı bir düşüş yaşanacağı düşünülüyor. Analistlere göre, 0.4750 dolar seviyesinin altında bir aşağı yönlü kırılma, 0.4500 dolar desteğinin altında büyük bir düşüşe yol açabilir. Belirtilen durumda XRP fiyatı 0,4200 dolarlık desteğe doğru hızlı bir düşüş yaşayabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.