Ripple Yorumları: XRP’nin Destekçileri Artıyor

Ripple Yorumları: XRP’nin Destekçileri Artıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı açtığı davanın ardından birçok platform XRP token’ı ya tamamen platformdan kaldırdı ya da XRP işlemlerini askıya aldı. Ancak İngiltere merkezli bir kripto para birimi platformu olan GateHub, XRP’yi listelemeye devam etmeye karar verdiğini açıkladı.

GateHub XRP’den Vazgeçmiyor

12 Ocak’ta yapılan bir duyuruya göre GateHub, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan kesin bir karar çıkmadıkça XRP’yi platformdan kaldırmayacak. GateHub yaptığı açıklamalarda, “Lütfen GateHub’ın, SEC’in Ripple’a yönelik davası kararlaştırılıncaya ve XRP’nin uygun şekilde bir menkul kıymet olarak sınıflandırıldığına dair nihai bir karar verilinceye kadar veya SEC’den bir geri adım bildirimi alana kadar XRP’yi listelemeye devam edeceğini unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak GateHub, XRP’yı platformdan çıkarmama kararını, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı inceledikten sonra karar verdiklerini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre GateHub XRP’nin bir menkul kıymet olmadığından emin ve XRP’nin geleceği konusunda oldukça umutlu.

“Ripple İle Sorun Yaşamadık”

Bunlara ek olarak GateHub şirket olarak Ripple ile ilgili de herhangi bir negatif durumla karşılaşmadıklarını, “Ripple Labs veya üst düzey yöneticilerinin uygunsuz piyasa davranışlarına şahsen şahit olmadık.” sözleri ile dile getirdi.

Bunlara ek olarak firma, ABD yetkililerinin Ripple ve ilgili yöneticilerin yatırımcıları dolandırdığını kanıtlaması durumunda Ripple’ın uygun yaptırımlara tabi olması gerektiğini söyledi. Ancak konuyla ilgili olarak “SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmasının getirdiği bir eylemden çok uzak” ifadeleri kullanıldı. GateHub, bu eylemin potansiyel olarak yanlış hiçbir şey yapmayan yatırımcılar için felaket sonuçları olduğunu vurguladı.

XRP İşlemlerini Durduran Borsalar

Birçok kripto para işlem platformu XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilme olasılığına karşılık XRP işlemlerini askıya aldı. Bu borsalar arasında Coinbase, Binance.US ve OKCoin gibi tanıdık isimler de var.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.