Ripple Yorumları: XRP’de İlk Hedef 2,3 Dolar!

İlayda Peker

Ripple, bugün oldukça iyi bir performans sergileyerek son 24 saat içinde yaklaşık olarak %18 artış kaydetti. Analisterin oldukça önemli bir seviye olarak gördükleri 1,5 doların üzerinde kalmayı başaran XRP, 1,76 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Ripple Önemli Seviyelerin Üzerinde

Analistlere göre XRP/USD paritesi şu anda 50 Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) üzerinde bulunuyor ve bu da boğaların XRP üzerindeki kontrolünü güçlendiriyor. Bununla birlikte boğaların güç kazanması ile birlikte geçen hafta bir direnç olarak işlem gören 1,6 dolarılık seviyenin kırılmasının önemli olduğu ifade ediliyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,67 dolardan işlem gören XRP’nin piyasa değerinin de 76,5 milyar dolar bandında olduğu görülüyor. Bu noktada Dogecoin’in son performansı ile XRP’yi geçtiğini ve dördüncü sıraya yerleştiğini hatırlatmak gerekiyor. Piyasa değeri sıralamasına göre şu anda XRP her ne kadar DOGE’nin hemen altında bulunsa da Ripple yeniden dördüncü sırayı almak için çabalıyor.

Ripple’da Hedef: 2,3 Dolar

Analistlere göre dört saatlik grafikte oluşan yükselen üçgen, büyük bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor. Bu model bir yükseliş trendi sırasında gelişiyor ve önceki trendin devam ettiğini gösteriyor.

Analistlere göre Ripple’da oluşan satış baskısı etkisini kaybediyor ve bunun yerini bir alım baskısı alıyor. Yapılan açıklamalara göre yukarı yönlü yeni bir ivme öncelikle şu anki direnç seviyesi olarak görüle 1,75 doların aşılmasını sağlayacak ve ardından 2 dolara doğru bir hamle başlayacak.2 doların üzerinde ise XRP’nin ilk hedefinin 2,3 dolar olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak bugün Ripple ve SEC arasında yapılacak kapalı oturumda Ripple aleyhine bir karar çıkması yukarıdaki senaryoyu tamamen geçersiz kılabilir ve bir düşüş trendi başlayabilir. Böyle bir durumda da analistlere göre 1,3 dolar bandında güçlü bir destek bulunuyor ve bu desteğin kaybı 1 doların altının görülmesine sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mike Novogratz’ın Firması, BitGo’yu Satın Alıyor!

Sonraki Haber

Dogecoin 5 Ayda Yüzde 12.000 Arttı: DOGE Piyasayı Tehdit Ediyor Mu?

İlgili Haberler