XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 28/05/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin’in kısa süre içerisinde 700 dolardan fazla artış yakalaması ve kritik 9.400 dolar direncini kırması, ilginç bir şekilde diğer altcoin’lerde bu kadar hareketlilik görülmesine yol açmadı. 24 saatlik sürede %3, 48 saatlik sürede ise %6 yükselen BTC’ye Ethereum eşlik etse de XRP’de böyle bir hareketlilik şu an için yok.

Ripple Yorumları

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin 24 saat içerisinde %0,87 değer kaybetmesi ise bunun BTC ile ters korelasyona sahip olduğunu düşündürüyor. Yaşadığı düşüş nedeniyle Tether’in üçüncülüğü kapmasına yol açan XRP, hala 0,20 dolar olan psikolojik desteğin gerisinde.

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,196650 dolar seviyesinde ve sıradaki direnç noktasının 0,197 dolarda olduğu görülüyor. 24 saat içerisinde burayı iki kere test eden XRP’nin yeniden düşüş yaşamaya başlaması ise yakın vadede bu yükselişin görülmeyebileceğini gösteriyor.

XRP Grafik

4 saatlik grafik kapsamında kırmızı mumların arttığı ve yeşil mumların da kısaldığı görülebiliyor. Bu da önümüzdeki saatlerde ve günlük kapanış mumuna kadar düşüşün sürebileceğini gösteriyor. XRP yatırımcıları bugün içerisinde 0,19 dolara kadar bir düşüş görebilirler ve buradaki destek seviyesinin kırılmaması şu anki en iyi senaryo gibi duruyor.

Eğer 0,19 doların altına iniş yaşanırsa fiyat önce 0,17 dolar seviyesine, bunun devamında 0,13 dolar seviyesine kadar inebilir. 12 Mart tarihinin dip noktası olarak bilinen 0,11 doların altına inilmesi ise XRP yatırımcıları için felaket senaryosu olarak biliniyor.

Düşüş bu şekilde devam ederse ünlü yatırımcı Tone Vays’ın XRP tahmini, önümüzdeki haftalarda gerçek bile olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale’in Bitcoin Birikimi Rekor Seviyede

Sonraki Haber

Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine Yeni Bakış Açısı

İlgili Haberler