Ünlü Yatırımcı XRP’yi Topa Tuttu

Ünlü Yatırımcı XRP’yi Topa Tuttu

Tecrübeli kripto para uzmanı Tone Vays XRP merkezli bir kripto para borsası olan Bitrue ile ilgili çok büyük iddialar ortaya attı ve içinde XRP’nin de bulunduğu bir dolandırıcılık zinciri olduğunu iddia etti.

Vays’in İddiaları

Vays yaptığı son açıklamalarda, Bitrue kripto para borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Curis Wang‘ın ifadeleriyle adeta dalga geçti.

Wang, XRP token’ının kesintisiz sınır ötesi ödemeler için en iyi çözüm olduğunu vurgulamıştı. Wang’ın açıklamalarına göre XRP bu yüzden Bitrue tarafından borsanın altyapısı için bir “merkez varlık” olarak seçildi.

Bunların karşısında Tone Vays; Wang’ı, Bitrue’nin yerel kripto parası olan BTR token’ını Binance borsa ekosistemine eklemek için ‘lobi’ yapmakla suçladı. Ayrıca bu açıklamaların yanında Vays’in Binance Coin (BNB) ve Ethereum‘un (ETH) da XRP ve BTR gibi dolandırıcılık amaçlı kriptolar olduğunu söylemesi oldukça dikkat çekti.

Dolandırıcılık Suçlamaları

Tone Vays’in güçlü bir Bitcoin savunucusu ve XRP eleştirmeni olması bir sır değil. Vays genellikle XRP eleştirilerinde, kripto para biriminin şüpheli doğasından ve bütün olarak Ripple Inc’in kripto para üzerindeki etkinliğinden bahsediyor. Tabii ki bunun karşılığında Vays de XRP topluluğu tarafından sıklıkla eleştiriliyor.

Öte yandan Vays, U.Today ile gerçekleştirdiği bir röportajda Ripple’ın eski CTO’su Jed McCaleb‘ın dünyadaki en büyük beş dolandırıcıdan biri olabileceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.