Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 27/04/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), Bitcoin’in son birkaç gündeki yükselişine eşlik etti ve uzun süredir kıramadığı 0,195 dolardaki direnci kırmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,1974 dolardan işlem gören XRP/USD işlem çiftinin sıradaki hedefinin ise 0,20 dolar olduğu görülüyor.

XRP Grafik

100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamalara bakıldığında genel görünümün hala düşüş odaklı olduğu görülüyor. Buna rağmen eğer 0,22 doların üzerine bir fiyat hareketi gerçekleşirse söz konusu olumsuz hava dağılabilir ve XRP boğaları yeniden sahneye çıkabilir.

Mevcut teknik durum XRP/USD işlem çiftinin 0,14 dolara kadar düştüğü anı andırıyor ve şu an için piyasada tam bir belirsizlik hakim. Eğer fiyat 0,20 dolardaki direnci kırabilirse bunun devamında 0,218 dolar ve 0,23 dolar görünecektir. XRP’nin boğaların etkisini kaybedip yeniden düşüşe geçmesi ise fiyatı ilk etapta 0,19 dolara düşürecektir.

Ripple Yorumları

XRP’nin destek seviyelerine bakıldığında 0,19 dolardan sonra 0,18 doların ve son olarak 0,172 doların yer aldığı görülüyor. Günlük XRP/USD grafiğindeki MACD indikatörü toparlanma sinyalleri gösterse de henüz tam olarak boğaların zamanının gelmediği görülüyor.

Eğer Ripple güçlü bir hacim ile yükselişe geçemezse önümüzdeki günlerde yeniden 0,18 dolar seviyesine inişe kesin gözüyle bakılabilir. Uzmanların XRP yorumlarına bakıldığında da aşağıdaki tweet’ten de görülebileceği gibi kısa vadede yükseliş tahmini olmadığını söylemek mümkün.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yüksek Derecede Ölçeklenebilir Gizlilik Coin’i: MWC

Sonraki Haber

Bitfinex’in Yeni Sosyal Ağının Avantajları

İlgili Haberler