Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 16/04/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP),  son birkaç ay içerisinde gerçekten oldukça kötü bir düşüş yaşadı ve kimse bu düşüşün tam olarak ne zaman biteceğini bilmiyor.

XRP Analizi

Messari tarafından yayınlanan bir araştırmada da XRP’nin 2020 yılının birinci çeyreğinde 25 kripto para birimi arasından en kötü performansı sergileyen coin olduğu da vurgulanmıştı. XRP’nin 2020 yılı başlarında ciddi bir ralli elde etmesine rağmen 12 Mart tarihi ile dibi görmesi, yatırımcılar için ciddi bir hayal kırıklığı yarattı.

Ancak buna rağmen bugün sabah saatlerinde başlayan Bitcoin hareketi, XRP’ye de yükseliş getirdi. XRP/USD işlem çiftinin grafiğine bakıldığında son 24 saat içerisinde %2,91’lik yükseliş elde edildiği ve fiyatın 0,188 dolara kadar çıktığı görülüyor. XRP fiyatı böylelikle %68’lik Fibo seviyesine denk gelen 0,185 dolardaki direnci de kırmış gibi gözüküyor.

Ripple Yorumları

Önde gelen kripto para analisti Credible Crypto‘nun Ripple yorumu da yakında bu direncin kırılması ile birlikte daha fazla yükseliş gelebileceğine işaret ediyor. Popüler kripto para analisti BTC ve XRP’nin dip seviyeleri görmüş olabileceğini belirterek yükselişin asıl şimdi başlayacağını açıklamıştı.

Ripple’ın son 24 saat içerisinde yakaladığı ticari hacmin de oldukça yüksek  ve daha önceki haftanın ortalamasının üzerinde olduğu görülüyor. XRP belki de sonunda her yıl 1 kere yaşadığı efsanevi rallisinin trendine girmiş bile olabilir. Bunun olması için ise XRP’nin ilk olarak 0,21 dolar direncini kırması ve uzun bir süre 0,20 dolar altına inmemesi gerekiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD 2.000 Dolar Açıklamasını Yaptı, BTC 7.000 Doları Gördü

Sonraki Haber

Alibaba’nın Yan Kuruluşu Ant Financial Blockchain Platformunu Başlattı

İlgili Haberler