XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 2/06/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasını yeniden ele geçiren XRP, 0,2100 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve yükseliş yönlü olumlu sinyaller verdi. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,212500 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %4 yükseliş, 2 milyar dolara yakın ticari hacim elde etti.

Ripple Yorumları

XRP/USD grafiğine ve fiyatına bakıldığında 50 günlük basit hareketli ortalamanın şu an için 0,2010 dolar noktasında kaldığı ve bunun dirençten desteği döndüğü görülüyor. Haftalık Bollinger Bandı da 0,2010 dolar noktasının önemli bir direnç olduğuna işaret etmekte ve XRP’yi olası bir düşüşe karşı tam olarak bu nokta koruyabilir.

Ripple fiyatı Şubat ayının sonundan beri hareket ettiği kanalın üst noktasında dayandı ve 0,23 doların kırılması yeni bir trend oluşmasını sağlayabilir. Ancak Ripple fiyatı 0,23 dolar kırılana kadar hala tam olarak yükseliş trendine girmiş sayılmaz ve her an daha sert bir düşüş görebiliriz.

XRP Fiyat

Bu direncin kırılması durumunda da sıradaki yükselişin haftalık SMA50 indikatörünün de işaret ettiği 0,2450 dolar noktasına takılabileceği görülüyor ve burası kesinlikle aylık direnç noktasına da yakın. Düşüş yönlü Ripple grafiğine bakıldığında 1 saatlik SMA100’ün 0,2040 dolara denk geldiği ve bunun önemli bir destek olduğu, bunun altında ise 0,2000 dolarlık psikolojik desteğe kadar inilebileceği görülüyor.

Ripple yeniden 0,20 dolar altına inmedikçe yükseliş ve tutunma hali devam edebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Son Olaylar Bitcoin’i Nereye Taşıyacak?

Sonraki Haber

Kanadalı Kripto Firmaları Artık Yasal Para Hizmeti İşletmesi

İlgili Haberler