Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 17/12/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) önce 20.000 doları, daha sonra ise 22.000 doları kırıp geçmesi kesinlikle kripto para sektöründe her şeyi değiştirdi. Çok değil bundan 2 hafta önce herkes Bitcoin fiyatının düşüşünden endişe ediyorken birçok altcoin de fırsat denebilecek seviyelere kadar gerilemişti. Ancak yaşanan düşüş korkusu böyle bir gerileme bekleyip alım yapmak isteyenlerin bile alım yapmasını engelledi.

BTC Fiyatının Artışı, XRP’ye Yaradı

Bitcoin fiyatı ise an itibarıyla ciddi bir yükseliş elde ederek o tarihlerde alım yapmayanları tam anlamıyla pişman etti. Ethereum fiyatı o tarihlerde 490 dolara, XRP fiyatı ise 0,45 dolara kadar gerilemişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ETH 650 dolardan, XRP ise 0,56 dolardan işlem görüyor ve XRP’nin %22’lik yükselişi aslında durumu özetliyor.

XRP/USD Grafik

XRP/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın 0,32 dolar ile 0,6365 dolar arasında büyük bir kanala sahip olduğu görülmekte. 0,45 dolara kadar gerileyerek 0,32 dolara düşüş yaşayabileceğini gösteren XRP, bir anda başlayan yükseliş ile  0,62 dolar kanalına ilerledi. Şu an için XRP fiyatının ilk hedefi 0,56 dolar üzeri kapanış ve devamında 0,6365 dolar olarak gözüküyor.

xrp

Bollinger Bandı indikatörüne göre ise XRP’nin piyasa volatilitesi tekrar yükselişe geçti ve trend pozitif yöne kırdı. XRP trendinin daha önce aynı sinyali vermesi, fiyatın %300’e yakın artış elde etmesini sağlamıştı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla BTC’nin 23.000 dolardan 22.500 dolara kadar düşmesi ile 0,56 dolara gerileyen XRP, hala önemli bir desteğe sahip.

Ripple Yorumları

Eğer XRP fiyatı yeniden 0,77 dolar seviyesini görür ve trend olumlu bir şekilde devam ederse 0,82 dolardaki 200 günlük hareketli ortalama test edilebilir. Bunun devamında ise her XRP yatırımcısının hayal ettiği 1 dolar seviyesi bulunuyor. 1 dolara gelinmesi aslında aynı Bitcoin’in 20.000 dolar direncini test etmesi olarak görülüyor. Lider kripto para birimi bu seviyede çok zorlansa da kırılım ile beraber bir anda 23.000 dolara kadar yükseldi.

XRP teknik analizi de 1 dolar seviyesinden sonra güçlü dirençlerin 3,30 dolara kadar çok fazla olmadığını göstermekte. Yani XRP fiyatının mevcut noktadan 1 dolara çıkması çok sancılı olsa da bunun kırılması ile 2 veya 3 dolara çıkılması o kadar zorlu olmayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Wall Street Yatırımcısı Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı!

Sonraki Haber

Bitcoin Rekoru Ripple’ı da Etkisi Altına Aldı: XRP Fiyatı Aldı Başını Gidiyor!

İlgili Haberler