XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 15/05/2020

Metin Alaca

Ripple (XRP) yaşadığı fiyat düşüşü ile birlikte artık toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olma özelliğini kaybetti ve bu kayıp kalıcı olacak gibi gözüküyor. Tether stablecoin’i bu yazının kaleme alındığı an itibariyle toplam 8.836 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük üçüncü kripto para birimi oldu.

Ripple Yorumları

0,20 doların altına inen XRP ise USDT’nin yaklaşık olarak 16 milyon dolar gerisinde kalıyor. XRP/USD teknik analizine bakıldığında da Tether arzı artmasa bile XRP’nin önümüzdeki günlerde düşüş yaşamaya devam edeceği görülüyor.

1 günlük grafiğe bakıldığında XRP’nin hem %50’lik hem de %38,2’lik Fibo noktalarının çok gerisinde kaldığı ve herhangi bir önemli desteğe sahip olmadığı görülüyor. Eğer XRP/USD işlem çifti gerçekten de beklenmeyen bir ralli ile %50’lik Fibo’nun üstüne çıkabilirse önemli bir yükseliş yaşanabilir. Ancak bunun gerçekleşmemesi durumunda XRP’nin içerisinde bulunduğu alçalan trend formasyonu düşüşün daha da devam edeceği anlamına geliyor.

XRP Grafik

XRP grafiği aslında tam da Nisan ayındakine benzer bir tablo çiziyor. Daha önce 0,2350 dolar seviyesine kadar yükselen XRP’nin tersine dönen trend ile beraber 0,1750 dolara kadar düştüğü görülmüştü. 0,20 dolardaki destek noktasının altına inen XRP önümüzdeki haftalarda yeniden 0,1750 doları yani aylık destek noktasını test edebilir. XRP’nin bu direncin altına inmesi ise grafiğin 0,13 dolara inme ihtimalini güçlendirecektir.

Şu an XRP için hem RSI hem de MACD indikatörünün düşüş göstermesi ise bu gerilemeden kaçılamayacağını düşündürüyor. Analistlerin altcoin’ler için yaptıkları fiyat tahminleri de XRP gibi birçok kripto paranın düşebileceğini gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CME’deki BTC Açık Pozisyonları 142 Milyon Dolara Ulaştı

Sonraki Haber

Libra Derneği’ni Üç Yeni Üye Katıldı

İlgili Haberler