Analist: Altcoin’ler İçin Kötü Günler Daha Başlamadı

Analist: Altcoin’ler İçin Kötü Günler Daha Başlamadı

Her ne kadar Bitcoin son zamanlarda güzel bir ivme yakalamış olsa da altcoin’ler benzer bir tablo sergileyemiyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, yapılan yatırımlarla ve mevcut ekonomik kriz döneminde “güvenli liman” statüsü ile güçlenerek ilerliyor. Ancak analistlere göre Bitcoin güçlendikçe altcoin’leri tam tersi zayıf performans sergileyecekleri günler bekliyor.

Bitcoin Güçleniyor

Paul Tudor Jones gibi ünlü bir milyarderin Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıklaması da Bitcoin’i güçlendiren bir başka etken oldu. Çünkü Jones ile beraber geleneksel yatırımcıların ilgisi ve güveni Bitcoin’e yönelmiş oldu. Bu açıklamaların ardından balina yatırımlarının arttığı ortaya çıktı.

Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde de Şubat’tan bu yana artış görülüyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin hakimiyeti %68 seviyelerine ulaşmıştı.

Ancak piyasanın önemli analistleri, bu durumun altcoin’ler üzerinde bir satış baskısı oluşturabileceğini ve dolayısıyla altcoin’lerin çok daha kötü günler yaşayabileceğini ifade ediyor. Analistlerin yaptığı açıklamalara göre, piyasa hacmi bakımından en iyi 20 kripto paranın büyük çoğunluğu Bitcoin karşısında değer kaybediyor. Bitcoin yükselirken bu kripto para birimlerinin düşüş grafiği çizdiği görülüyor.

Altcoin Sezonu Başlamayacak Mı?

Aslında yatırımcılar uzun zamandır bir altcoin sezonunun başlamasını bekliyor. Ancak altcoin’lerin Bitcoin karşısında sürekli değer kaybetmesi bunun olma ihtimalini gittikçe daha da düşürüyor gibi görünüyor.

Twitter’ın popüler analistlerinden “Pentoshi’ye” göre yakın zamanda tüm altcoin’lerde sert bir düşüş başlayacak. Ancak analist, bu durumun yatrımcılara büyük avantajlar sağlayacağının da özellikle altını çizdi ve şu ifadeleri kullandı:

ETH 2016’dan bu yana görülmeyen seviyelere gidiyor. LTC işlemleri 2014-2016 fiyatlarının altında. XRP, 2014, 2016 ve 2017 seviyelerine doğru gidiyor. Altcoin piyasası yakında teslim olacak gibi görünüyor. En kötüsü henüz gelmemiş gibi görünüyor, ancak bu durum daha sonra büyük fırsatlar sunmalı.

Kaynak. Newsbtc

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.