Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 08/01/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, 0,35 dolardaki direnç noktasından reddedildikten sonra 0,30 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP için önemli bir destek noktası konumundaki 0,30 dolar, Aralık ayındaki düşüşün bittiği seviye olarak biliniyor. Fiyat 0,30 doların çok aşağılarına gerilese de dipten gelen yükseliş ivmesi 0,30 dolar desteğinin üzerine çıkışı sağladı.

XRP/USD Grafik

XRP fiyatı 0,17 dolardan 0,35 dolara kadar yükselerek %100 üzerinde bir artış kaydetti ve bu düşüşü değerlendirenler gene kazançlı çıktı. XRP teknik analizine göre ise TD Sequential indikatörü şimdi direnç noktasının güçlü olduğuna işaret ediyor. Daha önce XRP fiyatı için düşüş sinyali vermiş olan bu indikatör, 0,35 dolar direncinin aşılması gerektiğini göstermekte. Bu direnç seviyesinin üzerine çıkılamazsa XRP fiyatını yeniden bir düşüş bekliyor.

xrp usd

XRP fiyatı yukarıdaki grafiğe göre kanalın orta hattında kapanış yaparsa yatırımcılar piyasaya yeniden girmeye karar verebilir. Burası da 0,35 dolar desteğine tekabül etmekte. XRP/USD işlem çifti burayı kırdıktan sonra 0,38 dolara hızlı bir yükseliş yaşayabilir ve bu direncin kırılması XRP’nin 0,50 dolara giden yolunu aralayacaktır.

Ripple Yorumları

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre Aralık ayında satış yapan XRP balinaları 0,17 dolardan tekrar toplamaya başladı ve XRP cüzdanlarının sayısı hızla artıyor. Sadece bu veriye göre bile XRP yatırımcılarının sert düşüşten sonra yeniden umutlanmaya başladığı ve alımların arttığı görülebilmekte.

Özellikle 1 milyondan fazla XRP sahibi olan cüzdanların sayısında 1 Ocak tarihinden beri görülen yükseliş, alış baskısının en net işareti. Bütün bunlara rağmen XRP fiyatının düşüşüne kaldığı yerden devam etmesi için ise 0,26 doların altına inilmesi gerekiyor. 0,26 dolar daha önce de ciddi bir destek olmuştu ve bunun altına inilmesi 0,20 doları beraberinde getirebilir.

Ripple Alınır Mı?

XRP fiyatının 0,20 doların altına inmesi ise belki de grafikteki en güçlü destek olan 0,17 doların test edilmesine neden olur. Bu destek daha önce birbiri ardına gelen kötü haberlere rağmen kırılamadı ve yine bunun gerçekleşmesi pek olası gözükmüyor. SEC davasından gelecek bağlayıcı bir kötü haber ise 0,17 doların altına inilmesinin tek yolu olarak gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Kripto Ekosistemine Girmeye Hazır

Sonraki Haber

Bitcoin Hem Şirketleri Hem Geleneksel Para Birimlerini Geride Bırakıyor

İlgili Haberler