XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 05/06/2020

Metin Alaca

Ripple fiyatı neredeyse dört günlük sabit gidişatını hala bozmadı ve hala kritik direnç ile destek seviyelerinin arasında kalmaya devam ediyor. XRP/USD işlem çiftinin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,204915 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte neredeyse %1’lik bile bir fiyat değişimi yaşanmadı.

Ripple/TL Grafik

XRP’nin 24 saatlik ticari hacmine bakıldığında bunun 1 milyar doların yeni yeni üzerine çıktığı görülüyor ve bu durum aslında XRP yatırımcıları için tehlike çanlarının çaldığı anlamına geliyor. Binance Coin ve Cardano dışında top 10 içerisindeki altcoin’lerin neredeyse hepsinin hacminin XRP’yi geçmesi, yaşanan sıkıntıyı net bir şekilde ortaya koymakta.

XRP fiyatının sabit kalmasının en büyük sebebinin de ağda çok ama çok az işlem yapılması olduğu görülebiliyor. Bitcoin’in 24 saatlik ticari hacmi 25 milyarın, Tether’in ticari hacminin ise 31 milyar doların üstüne çıkması, XRP’nin yavaş yavaş ölü bir ağ olmaya başladığını gösteriyor.

Ripple Yorumları

Böyle durumlarda fiyat bir süre stabil devam etse de bunun devamında sert düşüşlerin geldiği biliniyor. XRP, olası bir düşüşte SMA 50, SMA 200, 0,1939 dolar ve 0,1806 dolar seviyelerinde destek noktalarına sahip ancak bunların yeterli olmaması muhtemel.

Beklenmeyen bir hacim artışı ve alış baskısı ile fiyatın yükselmesi durumunda ise XRP fiyatının kırması gereken ilk direnç noktasının 0,2118 dolar olduğu görülüyor. Bunun devamında 0,2192 dolar ve asıl yükselişi getirecek olan 0,23 dolar XRP’yi karşılayacaktır.

Ripple fiyatının bu görüntüsü ise önümüzdeki haftalarda düşüş yaşanacağının kesin bir kanıtı gibi duruyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dijital Altın Modelinde Son Evrim: Bitgesell

Sonraki Haber

Bitcoin’de Alım Talebi Sürüyor, Fiyat Artışı Mı Bekleniyor?

İlgili Haberler