Ripple Yorumları: Tüm İşaretler XRP’de Yükselişi Gösteriyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para olan Ripple (XRP) da geçtiğimiz hafta sergilediği güçlü performansının ardından bu hafta düşüş eğilimi içinde bulunuyor. Analistlere göre XRP’nin şu anda bulunduğu fiyat seviyeleri teknik açıdan önümüzdeki günlerde artış hamlelerinin görülebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Ripple Fiyatı

Tom Demark Sequential’a göre XRP, yakın zamanda düşüş eğiliminden çıkacak. Çünkü teknik göstergeler yakın zamanda bir satın alma baskısının yaşanabileceğini gösteriyor. Dolayısıyla bu baskı sebebiyle Ripple fiyatlarının yukarı yönlü bir grafik çizmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra XRP’nin yakında yükseleceğini gösteren tek teknik işaret de bu değil. Bir kripto araştırma firması olan Blockfyre’ın teknik analiz başkanı, kısa süre önce paylaştığı bir XRP grafiği ile XRP’nin yaklaşık 3 yıldır konsolide olduğunu dile getirdi. Analiste göre bu durum XRP’ye güç kazandırıyor ve bu güç yakın zamanda bir yükseliş hareketine dönüşecek. Hala XRP alamayanlar için son fırsat seviyeleri olduğunu dile getiren analist, ilk hedefinin 0,475 dolar bandı olduğunu dile getirdi.

Bunların yanında on-chain göstergeler de XRP’de artış yaşanacağını gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre düşüş grafiklerine rağmen Ripple‘da kullanılan günlük aktif adres sayısında artışlar yaşanıyor. Bu da bir artış beklentisi olduğu yönünde yorumlanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in fiyat hareketlerinin genellikle tüm kripto para piyasasını yönlendiriyor olması bir değil. Dolayısıyla analistlere göre her ne kadar teknik ve temel göstergeler XRP için pozitif sinyaller veriyor olsa da BTC’nin fiyat hareketlerinin de önemli olduğu düşünülüyor.

Analistler Bitcoin’deki son geri çekilmeye rağmen hala lider kripto para biriminin güçlü olduğunu ifade ediyor. Teknik açıdan değerlendirmeler yapan analistler, Bitcoin’in yakın vadede yükselişe geçeceğini ve bunun da XRP fiyatını pozitif yönde etkileyeceğini ifade ediyorlar.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Fiyatı: Ethereum’da Bu Seviyeler Yönü Belirleyecek

Sonraki Haber

Enflasyon Açıklamaları ve Bitcoin Etkisi

İlgili Haberler