Ripple Yeni Bir XRP Transferi Yaptı: 746 Milyon XRP Hareket Etti!

İlayda Peker

Whale Alert kripto takipçisi, geçtiğimiz 24 saat içinde Ripple fintech devinin XRP Ledger’da iki işlem gerçekleştirdiğini ve toplam 746 milyon XRP token’ını hareket ettirdiğini bildirdi. Ripple, XRP işlemlerini askıya alan büyük borsalardan biri olan Binance US, Ripple’ın Latin Amerika’daki başlıca ODL ortağı Bitso ve diğer birkaç borsa 70 milyon token transfer etti.

Ripple, XRP Transferleri

Son blok zinciri verilerine göre, kripto para birimi devi 407.204.170 dolara eşdeğer bir işlem gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalara göre işlemler şirketin cüzdanları arasında yapıldı.

Öte yandan Aralık 2020’nin sonlarında SEC, XRP’yi kayıtsız bir şekilde sattığı için Ripple Labs’a dava açmış ve XRP’yi “kayıtsız bir menkul kıymet” olarak nitelendirmişti.

Bununla birlikte o zamandan beri Ripple, bankalarla 15 yeni sözleşme imzaladı ve görünüşe göre sözleşmenin bir parçası olarak onlara XRP gönderiyor. Ayrıca SEC, yakın zamanda Ripple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen‘in kendisine karşı açılan davaya rağmen XRP satmaya devam ettiğine dair kanıtlar ortaya çıkardı.

Binance.US ve Ripple

Diğer bir 70 milyon XRP, Binance US, Binance ve Ripple‘ın Meksika ve Latin Amerika’daki ODL ortağı Bitso’yu içeren bir grup borsa tarafından taşındı.

Binance US, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin Ripple aleyhindeki yasal iddiasını açıklamasının ardından XRP işlemlerini askıya almayı seçen büyük borsalardan biriydi. XRP işlemlerini askıya alan borsalar arasında Bittrex ve Coinbase de bulunuyor. Ancak görünüşe göre Binance US ve Coinbase, bu token’ların büyük miktarlarda transferine  devam ediyor. Coinbase ayrıca kullanıcılarının XRP‘yi sorunsuz bir şekilde saklamasına ve geri çekmesine izin veriyor.

Bunlara ek olarak, piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto para birimi XRP, 21 Mart’ta 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve o zamandan beri 0,55 dolar fiyat aralığında işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CEO Açıkladı: Artık Bitcoin İle Tesla Satın Alınabilecek!

Sonraki Haber

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 24 Mart 2021

İlgili Haberler