Ripple Yatırımcılarını Sevindirecek Haber Hindistan’dan Geldi

Ripple Yatırımcılarını Sevindirecek Haber Hindistan’dan Geldi

Nium şirketinin bir iştiraki olan InstaRem, Hindistan’ın en büyük bankalarından birisi olan SMB Bank ile önemli bir ortaklık imzaladığını açıkladı. SMB Bank India’nın bu ortaklık kapsamında yerel havale piyasasında InstaRem ve dolaylı yoldan XRP kullanacağı açıklandı. The Paypers tarafından yapılan açıklamada InstaRem’in 2018 yılının başlarından beri RippleNet altyapısını kullandığı belirtiliyor.

InstaRem Artık SMB Bank İle Çalışıyor

Asya merkezli bir şirket olan InstaRem aslında finansal teknoloji şirketi Nium’a bağlı olarak çalışıyor. Hem Nium hem de InstaRem’in Ripple ortaklığının bulunması ise XRP için durumu oldukça avantajlı kılmakta. Hindistan piyasasına giriş yapan Ripple, bu ortaklık sayesinde ise bağlarını daha da güçlendirecek.

Lisanslı bankacılık hizmetlerinde beraber çalışacak olan banka ve InstaRem’in kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak için bu ortaklığı gerçekleştirdiği belirtiliyor. Hindistan dünyanın en büyük havale piyasalarından birisine sahip ve Ripple altyapısı sayesinde çok daha hızlı ve düşük işlem ücretli transferler gerçekleştirilebilecek.

Banka XRP altyapısının verimli olması durumunda başka ülkelere yönelik ödeme koridorları açabileceğini de duyurdu. Söz konusu ödeme koridorları arasında Kanada, Singapur, Avustralya, ABD ve Avrupa yer alıyor.

XRP fiyatı zaten günlerdir yükseliş yaşıyor ve bu duyuru ile birlikte kritik 0,30 dolar direncinin üstüne çıkıldı. XRP fiyatı bunun gibi ortaklıklarla devamlı olarak yükseliş elde etse de 0,30 dolar direncinin kırılması oldukça önemli bir yere sahip.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.