Ripple (XRP) Yükselir Mi? XRP Yatırımcıları İçin Güncel Fiyat Analizi!

Fatih Çetin

SEC davası ve birçok belirsizlik erken dönem Ripple (XRP) yatırımcılarını yıllardır hold’a mahkum etti. Fiyat 2018 yılından bu yana 2 dolara bile ulaşamadı. Doğru projelere uzun vadeli yatırım yapmak çoğu zaman kazanç getirir ancak XRP bu konuda bir istisna gibi görünüyor. Ocak 2018 yılında 2 doların üzerinde alınan XRP tokenlar henüz fiyatını amorti bile edemedi.

Ripple (XRP)

En büyük yedinci kripto para bir süredir 1 dolar bölgesinin üzerinde bulunuyor. SEC davası ve Coinbase’in tokenı ticaretten dışlaması fiyat üzerinde ciddi baskı kurdu ve bu durum devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana SEC ile mücadele eden Ripple iki önemli yükseliş sezonunu kaçırdı. Şirket sattığı tokenlarla dünyanın dört bir yanında blockchain odaklı çözümler üretirken, merkez bankalarının ilk tercihi oluyor.

Peki yatırımcılar ne durumda? Ripple (XRP) yatırımcıları davayla alakalı tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Ripple Labs avukatlarının güçlü mücadelesine rağmen SEC haklılığını ispat için sayısız argüman ortaya koyuyor. Ancak bu davanın en geç önümüzdeki yıl içinde neticelenmesi ve yatırımcıların yoluna devam etmesi gerekiyor. Peki anlaşma şartları ne olacak? SEC kalan tokenların yakılmasını ve bir miktar tazminatın ödenmesini isteyebilir, ancak bunu konuşmak için erken. O halde kısa vadeli fiyat görünümüne değinmeliyiz.

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Fiyatın 1 dolar üzerinde tutunabiliyor olması gayet önemli bir detay, bu durum onun yükseliş eğilimini devam ettirdiğine yorulabilir. Daha fazla alıcının akınına ihtiyaç duyan XRP kritik dirençleri aşmaya başlarsa %20’nin üzerinde yükselişlere şahit olabiliriz.

Grafikte oluşan ters baş omuz modeli boyun çizgisinin üzerinde hareketine devam ederse 1,5 doları görmek mümkün olabilir. Bu modele göre 1,5 dolar halen mümkün, elbette Bitcoin (BTC) 58.000 veya daha aşağıdaki destekleri test etmek istemediği sürece. Dikkat edilecek kritik seviye 1,19 bölgesidir, fiyatın buranın üzerinde tutunması gerekiyor. Aksi halde sahte boğa modeli oluşur ve düşüş 1 dolara kadar devam edebilir. Yazı hazırlandığı sırada fiyat tam bir karar aşamasında bulunuyor. Hali hazırda 1,18 dolardan alıcı bulan XRP için zaman daralıyor.

Kısa vadeli yatırımcılar 1,18 doların altında iyi bir stop seviyesi belirleyerek yükselişi umabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir Phishing Saldırısı Daha: Saldırı Yarım Milyon Dolara Mal Oldu

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Düşerken Diğer Meme Coin’ler Yükseliyor

İlgili Haberler