Ripple (XRP) Nihayet Bu Borsada Listeleniyor!

Fatih Uçar

Japonya kripto para borsası TAOTAO yakın zamanda yaptığı açıklamaya göre 22 Eylül tarihinde XRP’yi listeliyor. SBI VC Trade ile ortak olan TAOTAO’nun böyle bir adım atmasını herkes bekliyordu. SBI VC Trade ve Ripple bir süredir ortak çalışıyor ve XRP’nin en güçlü ortaklarından biri elbette bu listelemeyi destekleyecekti.

Ripple (XRP) Listeleniyor

Coinbase birkaç gün önce yanlışlıkla Ripple (XRP)’ı borsasına eklemiş kısa süre sonra kaldırmıştı. SEC davası ile ciddi darbe alan XRP bazı borsalar tarafından liste dışına atılmıştı. Büyük ihtimalle SEC davası neticelenmeden Coinbase sistemlerinde XRP ticaretini aktifleştirmeyecek. Ancak Japon borsası TAOTAO bu kadar beklemek istemiyor. Resmi açıklamaya göre 10 gün içinde TAOTAO sistemlerinden XRP alışverişi yapılabilecek.

Borsa şimdilik sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ticaretine imkan veriyor. Japon hükümetin borsaların kısıtlı alternatifler sunmasını istiyor. Özellikle Dogecoin için memes tokenlar hiçbir şekilde satışa açılamıyor. XRP’nin ticarete açılmasıyla birlikte Japon düzenleyicilerinin de onayı alınmış olacak.

TAOTAO 22 Eylül tarihinde sistemlerini kısa süreli kapatarak bakıma alacak. Bakım tamamlandıktan sonra XRP işlem çiftlerinin açılması bekleniyor.

1 Eylül’de TAOTAO’nun (Tao Tao, Ltd) yönetici şirketi, Ripple Labs’ın Japonya’daki en büyük ortağı SBI Group (SBI VC Trade) ile ortaklık anlaşması imzalamıştı.

Ripple (XRP)

7 Eylül’de yaşanan büyük düşüşten payını alan XRP yaklaşık 1,41 dolara kadar yükselmişti. SEC davasında elde edilen kazanımlar fiyatın daha da yükselmesi ihtimalini kuvvetlendiriyordu. Ancak Bitcoin (BTC) sert bir geri çekilme yaptı ve tüm altcoin pazarını panik satışına sürükledi.

Kısa süre önce yeniden yukarı yönlü atılım yapan XRP fiyatı bu sefer 1,23 dolardan döndü. Binance borsasında 1,10 dolardan alıcı bulan fiyat psikolojik sınır olan 1 doları kaybetmemeye çalışıyor. Dört saatlik grafikte RSI aşırı alım bölgesinde bulunuyor, desteğin zayıflaması halinde fiyat kolayca 1 doları kırabilir.

Günlük fırsatları kovalayan yatırımcılar 1,2 dolardan kar satışı almak için hazır bekliyor. Öte yandan 1 dolar seviyelerinde de yeteri kadar alım emri bulunuyor. Fiyatın yönünü belirleyen daha çok Bitcoin’in durumu olacaktır.

Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. İnternet sitemizde paylaşılan içerikler bilgi verme amaçlıdır.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski Başkan: Çin, Kripto Paralarla Bu Konuda Mücadeleye Girmeli

Sonraki Haber

Alonzo Hard Fork’u Artık Kullanımda! ADA Kullanıcılarını Ne Bekliyor?

İlgili Haberler