Deneyimli Avukat, Ripple ile SEC Arasındaki Dava Hakkında Net Konuştu

Mert Bahçe

Ticari davalarda deneyimli bir uzman olan James Filan, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki davayı değerlendirdi. Filan, dava ile ilgili görüşlerini aktarırken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

James Filan, Görüşlerini Aktardı

Connecticut merkezli Filan LLC’nin kurucusu James Filan, Ripple ile SEC arasındaki davada yakın zamanda anlaşmanın yolunun görülmediğine inanıyor. Filan, Twitter’dan yaptığı açıklamalarda Ripple ve SEC arasında bir uzlaşma fikrinin uygulanabilir olmadığı kanaatine vardı.

James Filan, tarafların bir anlaşmaya yakın olduğunu iddia eden avukat Jemery Hogan ile aynı görüşte değil. Filan, Ripple’ın William Hinman’ın ifadesinden maksimum fayda alacağını belirtti. Deneyimli uzman, SEC’deki eski şirket finansmanı direktörünün SEC’in üçüncü taraflarla olan iletişimine ışık tuttuğunu belirtti.

Hinman’ın ifadesi, Ripple’ın pozisyonunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu Bir Savaş

James Filan, Ripple temsilcilerinin davanın gidişatı hakkında pozisyon almak adına Hinman’ın muhabirleriyle konuşabileceğini iddia etti. Başarılı avukat, sürecin ve sonucunun merkezsizlik ve blok zinciri endüstrisi için büyük önem taşıdığını kaydetti:

Bu dava, kripto para sektörünün zaferi ve başarılı olması ile ilgilidir. Bu süreçte SEC ya da başka bir faktör zarar görürse bunu kendisi yapmış olacak. Bu bir savaş.

Ripple, SEC ile savaşında bir adım önde gözüküyor. Ödeme sağlayıcısı, Amerikalılara XRP’yi yasa dışı menkul kıymet teklifi olarak sunmakla suçlanıyor.

XRP Fiyatında Son Durum

Ripple (XRP), 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolara ulaşmıştı. Ancak SEC davası XRP fiyatını derinden etkiledi. Davanın etkisiyle serbest düşüş yaşayan XRP 0.20 dolara kadar geriledi. Davanın Ripple lehine gelişmesi, XRP fiyatında olumlu sekanslar görülmesine yol açtı.

XRP, 2021 yılı boğa koşusunda önemli bir performansla 2 dolar sınırına dayandı. Ancak mayıs ayında görülen piyasaya çekilmesiyle birlikte tekrar 1 dolarına altına sarkan XRP fiyatı, bu günlerde 0.70 dolar seviyelerinden işlem görüyor. XRP, 0.60 dolarlık fiyat bandından sıçrayarak 0.70 doların üzerine tırmandı. Uzmanlar bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın fiyatı 0.90 dolarlık bölgeye getireceğini bildirdi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

O Ülkenin Finans Otoritesi Binance Hakkındaki Son Kararını Açıkladı

Sonraki Haber

Binance Kripto Para Borsası Polygon (MATIC) Müjdesini Verdi!

İlgili Haberler