Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Yönü Yukarı Çevirebilecek Mi?

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para birimlerinde belirsiz piyasa koşulları devam ederken analistler fiyat beklentilerini dile getirmeye devam ediyor. Bu noktada bazı analistler Ripple’da (XRP) artık artış beklediklerini ifade ediyorlar.

Ripple Fiyatı Güncel Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük yedinci kripto para konumunda bulunan XRP, son zamanlarda 0,88 dolar ile 1 dolar aralığında işlem görüyor. Piyasadaki çoğu büyük hacimli kripto para gibi XRP de lider kripto para birimi BTC’nin hareketlerini takip ediyor.

Ancak diğer kripto para birimlerinden farklı olarak XRP, bir de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu dava ile 1 yıldır mücadele ediyor. Bu da XRP fiyatının baskılanmasına sebep oluyor. Öyle ki XRP, bu dava sebebiyle yaşanan son rallide 2018 rekorunu kıramadı ve 1,9 dolara kadar yükselmeyi başardı. XRP’nin 2018 rekoru yani ATHS’i 3,84 dolar, dolayısıyla eğer XRP yeni bir rekora imza atacaksa ciddi bir hamle yapması gerekiyor.

XRP Fiyat Beklentileri

Şu anda XRP fiyatında 1 dolar güçlü bir direnç olarak hizmet veriyor. 1 doların üzerinde ise 1,2 doların bir sonraki güçlü direnç olacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak 0,88 dolar güçlü bir destek olarak kalırken 0,95 doların da bir başka destek olduğu düşünülüyor.

Eğer XRP artışa geçecek ve kendi rallisini başlatacaksa öncelikle 1 doları ve ardından 1,2 doları kırması gerekecek. Analistler 1,2 dolar üzerinde kripto para biriminin bir süre konsolide olabileceğini ve sonrasında 1,5 dolara doğru hamle yapabileceğini ifade ediyor.

Ancak eğer 0,95 dolar ve ardından 0,88 dolarlık destekler kaybedilirse XRP’de düşüş derinleşebilir ve 0,75 dolarlık seviye test edilebilir. Dolayısıyla yatırımcıların öncelikle Bitcoin fiyat hareketlerini ve SEC dava sürecini takip ederken XRP yatırımlarını şekillendirmesinde büyük önem bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB), Balinalar Arasındaki Hakimiyetini Kaybediyor

Sonraki Haber

Amerikalı Milyarder Kripto Paralar Konusunda Çin’i Destekliyor!

İlgili Haberler