Ripple (XRP) CTO’sunun XRP Fiyat Açıklaması Herkesi Kızdırdı

Metin Alaca

Dünyanın en büyük blockchain ve kripto para şirketlerinden birisi olan Ripple, zaman zaman eleştirilerin karşısında kalmaktan kurtulamıyor. Özellikle Ripple yöneticilerinin toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP hakkında yaptığı açıklamalar veya attıkları adımlar sert sonuçlar doğurabiliyor.

XRP Fiyat Beklentimi Açıklayacağım!

Ripple CTO’su David Schwartz ise her zaman bu tip fiyat odaklı açıklamalardan kaçınan birisi olmasıyla tanınmıştı. Ancak Schwartz bugün yayınladığı gönderisinde sonunda XRP hakkındaki fiyat açıklamasını paylaşacağını belirtti ve altına bir video linki bıraktı. Schwartz’ın “XRP fiyatı hakkındaki spekülasyonlarımı sonunda paylaşmaya karar verdim” açıklamasının altından ise oldukça ilginç bir şey çıktı.

Schwartz tarafından paylaşılan gönderiye bakıldığında bunun aslında dünya çapında şaka amaçlı kullanılan bir şarkıya çıktığı görülüyor. YouTube üzerinde 88 milyon kez dinlenmiş ve izlenmiş olan RickRoll’D videosunun temeli ise Rick Astley’in “Never Gonna Give You Up” parçasına dayanıyor.

Yatırımcıları “Kandırdı”

Bu ifade ve şarkı aslında tipik bir şaka olarak bilinmekte. Yani Schwartz iddialı XRP fiyat açıklamasından sonra insanları kandırdığını ve onlara şaka yaptığını belli eden videoyu paylaşarak yine fiyat tahmini yapmaktan kaçındığını göstermiş oldu. Twitter’daki XRP yatırımcıları ise bu durumdan pek memnun gibi gözükmüyor.

XRP yatırımcılarının ilgili gönderi altına yaptıkları yorumlara bakıldığında bunun tam da sert fiyat düşüşü sonrasında yaşanmış olması, yatırımcıları bir nebze kızdırmış gibi gözüküyor. Bazı yatırımcılar “şaka yapacağına XRP’yi yükseltmek için çalış” gibi ifadelerle bu duruma karşı olan memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

XRP Fiyatı Düşüyor

XRP/USD işlem çifti ise gerçekten son günlerde sert düşüşler yaşıyor. Yaklaşık 1 ay önce 0,77 dolara kadar çıkıp %100’den fazla yükseliş elde eden XRP, bu yazı itibarıyla 0,52 dolardan işlem görüyor. XRP fiyatı son 2 günde %10’dan fazla düşüş yaşadı ve 0,60 dolar bandından 0,48 dolar seviyesine kadar geriledi.

XRP fiyatının düşüşü ile ilgili temel gelişme ise Spark airdrop etkinliği oldu. Spark tokenlerinin XRP yatırımcılarına dağıtımının başlaması ile ise XRP fiyatında sert düşüş ve yüklü XRP satışları başladı. XRP fiyatının düşmeye devam edip etmeyeceğin ise bu haftaki haftalık kapanış belli edecek.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Milyarderi: “Akıllı İnsanlar BTC Satın Alıyor”

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyatları İçin Umut Veren Önemli Gelişme!

İlgili Haberler