BTC, ETH Ve XRP’de Sinyaller Karıştı: Bitcoin, Ethereum Yükseliyor, Ripple Düşüyor!

İlayda Peker

XRP geçtiğimiz birkaç hafta boyunca bazı büyük fiyat hareketlerine ev sahipliği yaptı. Ripple çok uzun süredir 0,21 dolar ile 0,30 dolar aralığında işlem görüyordu. Son fiyat hareketleri ile adeta muazzam bir performans sergileyen Ripple, bazı borsalarda 0,80 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında tüm piyasa ile bir düzeltme dönemine giren XRP orta noktada 0,60 dolar bandında konsolide oluyordu.

XRP’de Sert Düşüş

Spark airdrop haberi ile yükselişe geçen Ripple, airdrop’un gece 03:00’da başlaması ile deyim yerindeyse çakıldı. Airdrop’un başladığı saatlerde XRP fiyatı anlık olarak 0,58 dolar bandından 0,48 dolara geriledi. Sonrasında her ne kadar bir toparlanma yaşansa ve fiyat yükselse de düşüş grafiği devam ediyor gibi görünüyor.

Analistlere göre piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para biriminde 0,50 dolar önemli bir destek seviyesi olarak hizmet ediyor. Bu sebeple XRP’nin 0,50 dolar üzerinde kalması hayati önem taşıyor.

Bununla birlikte her ne kadar bir düşüş grafiği görülse de Spark airdrop sebebiyle Ripple biriktiren cüzdan sayısında artış yaşandı ve hatta rekor kırıldı. Bu göstergede henüz bir düşüş görülmediği için yatırımcıların XRP biriktirmeye devam ettikleri ve bunun da pozitif bir sinyal olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor

Genel itibari ile XRP, lider kripto para birimi Bitcoin ve en büyük altcoin Ethereum (ETH)ile birlikte hareket ediyordu. Ancak geçtiğimiz saatlerde ilginç bir şekilde tüm piyasanın yeniden yükselişe geçtiği saatlerde Ripple fiyatı düşüşe geçti ve hala da bu tablo görülüyor.

Bu noktada XRP’nin düşüşten kurtulup BTC ve ETH’u u takip edip etmeyeceğini gün içindeki fiyat hareketlerinin belirleyeceği düşünülüyor. Analistlere göre XRP’nin düşüşe geçmesi ile panik satışı yapanlar şu an için Ripple fiyatını aşağı çekiyor olabilir. Ancak panik satışları bitince XRP’nin Ethereum ve Bitcoin’i takip etme potansiyeli olduğu düşünülüyor.

Düzeltme Bitti Mi?

Bitcoin 1 Aralık’ta 19.980 dolara kadar yükseldikten sonra ve hatta Coinbase’de tüm zamanların rekoru olan 20.000 doları kırdıktan sonra sert bir düzeltme yaşadı. Analistler kısa vadede düzeltme hareketinin devam edebileceğini ve fiyatın 16.000 dolar kadar gerileyebileceğini ifade ediyordu.

Ama geride bırakmaya hazırlandığımız haftada BTC fiyatı hem düşüşlere hem yükselişlere ev sahipliği yaptı. Bu durum Bitcoin’de ve dolayısıyla tüm kripto paralarda düzeltmenin bittiği ve boğaların yeniden kontrole geçtiği şeklinde yorumlanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Düzeltmesi Nereye Kadar Devam Edecek?

Sonraki Haber

Bitcoin Kazanma

İlgili Haberler