Ripple (XRP) CEO’su: “Dava Beklediğimden İyi Gidiyor”

İlayda Peker

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süredir devam eden davanın blockchain tabanlı küresel ödeme şirketi için olumlu bir sonuç vereceği konusunda giderek daha iyimser olduğunu ifade etti.

Ripple ve SEC Davası

Perşembe günü Paris Blockchain Haftası’ndaki ana sahnede konuşan Garlinghouse, Ripple‘ın, devam eden davadaki savunmasının beklediğinden daha iyi olduğunu söyledi ve “Dava son derece iyi gitti ve yaklaşık 15 ay önce başladığında umduğumdan çok daha iyi geçti.” sözlerini kullandı.

Bilindiği gibi SEC, 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticileri Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’e XRP şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattıkları için dava açtı.

Yorumlar, bir RippleNet topluluğu avukatının, Başkan Yargıç Sarah Netburn’ün SEC’in koruma belgelerini ayrıcalıklı olarak yeniden gözden geçirme talebini reddetmesinin ardından Ripple’ın SEC’e karşı “çok büyük bir kazanç” elde ettiğini açıklamasından sonra geldi. Belgeler, eski SEC Direktörü William Hinman’ın Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşmayla ilgiliydi.

Garlinghouse yaptığı açıklamalarda, “Bu dava önemli, sadece Ripple için değil; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisi için önemli.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak CEO, Ripple davayı kaybederse, kripto para birimi borsalarındaki çoğu tokenin SEC tarafından “menkul kıymet” olarak tanınmasını sağlayacak bir emsal oluşturulabileceğini de sözlerine ekledi. Bu da borsaların SEC’e kaydolmaya zorlanabileceği anlamına geliyor.

XRP Menkul Kıymet Olursa?

Garlinghouse konuyla ilgili açıklamalarında, “XRP, Ripple’ın menkul kıymeti olarak belirlenirse, XRP’ye sahip olan her kişiyi tanımak zorundayız. Bu bir SEC gerekliliği. Tüm hissedarlarınızı tanımak zorundasınız. Bu mümkün değil.” yorumunda bulundu.

Bununla birlikte, ikna edici bir Ripple zaferi, SEC’in kripto endüstrisine yönelik agresif tavırlarından bir adım uzaklaşmasını da sağlayabilir.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Robinhood CEO’sundan Önemli Dogecoin Açıklamaları

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Tahminler Neler?

İlgili Haberler