Ripple ve SEC Davasında Son Durum Ne?

İlayda Peker

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, mahkemenin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun en son bir süre daha uzatma talebini reddetmesi gerektiğini savunuyor.

Uzatma Talebi Reddedilecek Mi?

21 Mart’ta SEC, mahkemeden herhangi bir ek keşif yapma niyetlerini mahkemeye bildirmek için “kısa bir uzatma” yapılmasına izin verilmesini talep etmek amacıyla bir dilekçe sundu. Bireysel sanıklar, mahkeme özet karar önergeleri hakkında karar verdikten sonra, hukuk yollarıyla ilgili keşif yapmak istiyor. Yapmak istedikleri keşfin kapsamı net değil, bu yüzden SEC’in gerekli olup olmadığını belirlemek için ek zamana ihtiyacı var.

Bununla birlikte bireysel sanıklar, SEC’in davanın çözümünü yeterince ertelediğini ve ek keşif gerekmediğini savunuyorlar. Ayrıca özet yargıya geçmek için hiçbir şeyin Ripple’ı geciktirmemesi gerektiğini ekliyorlar.

Öte yandan Garlinghouse kısa süre önce, mahkemenin SEC’in Ripple‘ın adil uyarı savunmasını yapma hareketini reddetmesinin ardından yakından izlenen yasal savaşın sonucu konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Dava Gelişmeleri

Sanıklar, XRP‘nin kayıt dışı bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için dava sürecini hızlandırmak istiyor. Mahkeme ayrıca bireysel sanıkların SEC davasının reddi yönündeki taleplerini de reddetti. Bu da SEC’i, kararın Hinman e-postalarını içeren dahili belgelerini alakasız hale getirdiğini iddia etmeye teşvik etti.

Ancak davalılar, kurumun bu tür bir iddiada bulunmasının yanlış olduğunu ileri sürerek, emrin yukarıda belirtilen belgelerin alaka düzeyini zedelemediğini iddia ediyor.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ApeCoin (APE) Furyası: ETH Balinaları Hücum Ediyor!

Sonraki Haber

Grayscale 7 Altcoin İçin Yeni Fon Açıkladı!

İlgili Haberler