Eski SEC Yöneticisinden İddialı Açıklama: Ripple (XRP) Kazanabilir!

İlayda Peker

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan eski bir yönetici, düzenleyicinin Ripple’a karşı açmış olduğu davanın esasları hakkında konuştu ve 1.3 milyar dolarlık davayı kaybetme ihtimalinin yüksek olduğuna inandığını dile getirdi.

Buna ek olarak Avukat Joseph Hall, tüm endüstri için sonuçları olacak olan Ripple (XRP) aleyhindeki davayla ilgili SEC’in son hamlesinin ne olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

SEC ve XRP Davası

Dava, şirketin ve kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’in 2013’te başlayan XRP satışı hakkında SEC’i bilgilendirmediğini ve tokenlerin kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. SEC, bunun sonucunda menkul kıymet dolandırıcılığının gerçekleştiğini kanıtlamaya çalışıyor.

SEC’de politikadan sorumlu eski bir yönetici olan Hall, 22 Şubat’ta ev sahibi Tony Edward ile Thinking Crypto podcast’ine katıldı ve şunları söyledi:

SEC’in XRP davasında neyi kanıtlamayı planladığından tam olarak emin değilim.

Bunun yanında Hall’a göre bu davanın, SEC ve bir bütün olarak kripto endüstrisi için etkileri çok büyük olacak. Hall konuyla ilgili açıklamalarında, “SEC’in dava üzerinde çok fazla etkisi var ve davanın esasını kaybederlerse tüm düzenleyici projeleri temelde kapatılabilir”. sözlerini kullandı.

Adil Bildirim Durumu

Hall, Ripple’ın SEC’in soruşturması hakkında adil bir bildirimde bulunmaması temelinde güçlü bir savunmaya sahip olduğuna inanıyor ve “Bu argümana sempati duyuyorum. Bu, temel bir yasal süreç argümanıdır. Ripple ağı, kendilerine karşı açılan davanın son dakikasından önce yıllarca faaliyet gösteriyordu.” sözlerini kullanıyor.

Bir süredir Ripple davasını takip eden ve yorumlayan başka bir avukat Jeremy Hogan da, Ripple‘ın adil uyarı savunmasının onu ateşten uzak tutacak kadar güçlü olacağına inanıyor. 23 Şubat’ta attığı bir tweet’te, SEC’in geçtiğimiz Mart ayında Kütüphane Kredilerine (LBRY) karşı açtığı ve adil bir bildirimde bulunamadığı ifade edilen davadan bir emsal alıntı yaptı.

Ripple davası, bir karar verildikten sonra öngörülebilir gelecek için kripto para birimiyle ilgili davalarda soruşturma ve davaların gidişatını belirleyen etkilere sahip olabilir. SEC kazanırsa, kripto projelerine karşı bir dizi yeni soruşturma ve dava başlatabilir. Ancak Ripple kazanırsa bu durum SEC’i bir süre durdurabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk’tan Bir Tartışmalı Web 3.0 Paylaşımı Daha!

Sonraki Haber

Bitcoin El Salvador’a Yaradı! Bu Alanda Yüzde 30 Artış Var!

İlgili Haberler