Ripple Topluluğu SEC-XRP Davasında Yer Almak İçin Çaba Sarf Ediyor

İlayda Peker

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki dava sürecinin XRP fiyatındaki volatiliteyi arttırdığı görülüyor. Davanın sonucu ile ilgili çeşitli tahminler ve farklı görüşler olsa da muhtemelen her sadece bir konu üzerinde hemfikir: Olumlu ya da olumsuz bir sonuç en çok XRP yatırımcılarını etkileyecek.

Ripple ve XRP Topluluğu

Ripple, ister 2017-2018 boğa piyasasını takip eden aylarda, ister Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileriyle olan son mücadeleyi takip eden aylarda olsun XRP topluluğunun desteğini her zaman aldı.

Bununla birlikte davadaki son gelişmeler, Ripple topluluğundaki kişiler zaman zaman endişeye kapılmasına da sebep oluyor. Bu tür endişeler SEC’in son başvurularından sonra arttı ve bazıları Ripple’ın XRP için “bir kullanım durumu geliştiremediğini” iddia etti. Dahası Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘un 2018’de On-demand Liquidity (ODL) lansmanı sırasında bunu itiraf ettiği de iddia edildi.

Öte yandan aynı şey XRP Holders’ın avukatı olan John Deaton tarafından da geçtiğimiz günlerde dile getirildi. Deaton konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “SEC’e göre Ripple, XRP için bir kullanım durumu geliştiremedi. Garlinghous’un 2018’de ODL’yi piyasaya sürdüğünde bunu itiraf ettiğini söylediler. Bu da XRPHolders‘ın ekosistemi geliştirdiği ve Ripple’ın bizim çabalarımızdan yararlandığı anlamına geliyor.” sözlerini kullandı.

Zamanlama Önemliydi

Yukarıda belirtilen ifadenin zamanlaması özellikle önemliydi. Çünkü bazıları yine SEC ile Ripple arasında olası bir uzlaşmayı speküle ediyor. Bu nedenle, bazı XRP sahiplerinin paniğe kapıldıkları ve konuyla ilgili kendilerinin de muhatap alınmasını istemeleri anlaşılabilir bir durum olarak nitelendiriliyor.

Söz konusu duygu, daha sonraki bir tweet’te Deaton tarafından tekrarlandı ve avukat, XRPHolders’ın herhangi bir tartışma sırasında dinlenmesi için masada yer alması için çalıştığını dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hoskinson, Önümüzdeki 90 Günün Cardano Adına Çok Kritik Olduğunu Aktardı

Sonraki Haber

JP Morgan CEO’su Kripto Piyasası Değerinin 5 Trilyon Dolar Olabileceğini İma Etti

İlgili Haberler