Ripple, Çin’deki Borsalara XRP Gönderiyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Büyük kripto para işlemlerini takip eden bir Twitter hesabı olan Whale Alert’in yaptığı yeni açıklamalara göre, son yirmi dört saat içinde fintech devi Ripple ve birkaç önde gelen kripto borsası birkaç XRP transferi gerçekleştirdi ve yaklaşık olarak 65 milyon dolar değerinde XRP hareket etti.

XRP’ler Çin’e Mi Gönderildi?

Elde edilen son verilere göre merkezi San Francisco’da bulunan Ripple, Çin’deki en popüler kripto borsası Huobi’ye milyonlarca XRP göndermeye devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre 22 Mayıs’ta 4.087.900 XRP’yi Huobi’ye gönderdi. Bithomp analiz platformu tarafından sağlanan verilere göre bu, Ripple‘ın bu hafta Çin işlem merkezine aktardığı en büyük miktar oldu.

Öte yandan büyük kripto para birimi işlemlerine ilişkin verileri yayınlayan Whale Alert Twitter hesabı, önde gelen ABD ve Asya kripto işlem merkezleri tarafından yürütülen birkaç önemli işlemin ayrıntılarını yayınladı.

Yapılan açıklamalara göre Coinbase, Binance, Huobi, Bittrex, Upbit gibi büyük borsaların içinde bulunduğu 59.600.000 XRP’lik işlem gerçekleşti.

SEC Davası ve Ripple

Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a karşı bir dava açtı ve hem şirketi hem iki üst düzey yöneticisini kayıt dışı menkul kıymet satmak ile suçladı. Bu dava öncesinde dahi Ripple, Amerika’daki düzenleyici belirsizlikler sebebiyle merkezini taşıyabileceğini yönünde sinyaller veriyordu.

Ripple’ın taşınmayı planladığı yer arasında Asya ülkelerinin olabileceği her zaman tahmin ediliyordu. Gerçekleşen büyük XRP transferleri ise Ripple’ın bu yönde bir adım atmaya hazırlandığı yönünde çeşitli yorumların yapılmasına sebep oluyor.

Bununla birlikte SEC ve Ripple arasındaki yasal mücadele de Aralık ayından bu yana devam ediyor.Total
1
Shares
1 yorum
  1. XRP çıkışı için türk borsası olan paritexi kullanıyorum binance’e atıyorum. ama hiçbirine güvenemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder: Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Kalıcı Olacak

Sonraki Haber

Vitalik Buterin: “Kripto Para Piyasası Elon Musk’a Karşı Bağışıklık Kazanacaktır”

İlgili Haberler