Ripple SEC ile Mücadelesine Devam Ediyor: XRP Fiyatları Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Ripple başkanı Monica Long, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davasında sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğini belirtti. Bu mücadele, kripto para sektöründeki düzenleyici netlik ve yönergelerin eksikliği nedeniyle Binance ve Coinbase gibi diğer kripto şirketleri tarafından da destekleniyor.

Ripple’ın SEC ile olan davası, eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın şikayetleri sürdürme kararı ve CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’i dava sürecine dahil etmesi sonucunda yaklaşık üç yıl sürdü. Yargıç Torres, XRP‘nin programlı satışlarının bir menkul kıymet olmadığını, ancak kurumsal satışların yatırım sözleşmeleri olduğunu belirtti. Buna rağmen, SEC bu karara itiraz ederek XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Monica Long, bu kararın kripto endüstrisine bir miktar açıklık getirdiğini ve Ripple’ın işini küresel ölçekte genişletme fırsatı sağladığını belirtti. Ripple, SEC’in çifte standart uyguladığını kanıtlamak için 2024 yılında duruşmaya hazırlanıyor. Ripple ayrıca, sınır ötesi işlemlerde ve bazı ülkelerin Merkez Bankası Dijital Parası (CBDC) projelerinde XRP kullanımını da genişletmeye devam ediyor.

Bu arada, XRP fiyatı son zamanlarda 0,50 dolarlık destek seviyesinin altına düştü ve bir haftada %6 oranında düşüş yaşadı. Son 24 saatte %1 oranında bir artış gösterse de, önceki kazanımlarını kaybetti ve 0,47 dolardan işlem görmeye devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Adres Aktivitesinde Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesi Görüldü

Sonraki Haber

Telegram, TON Space Kripto Para Cüzdanını Entegre Ediyor: TON’un Fiyatı Yükseliyor

İlgili Haberler