Ripple Rekora Mı Gidiyor: XRP Fiyatında Yükseliş Sürüyor!

İlayda Peker

Ripple fiyatı geçtiğimiz günlerde 2018 yılından bu yana ilk kez 1,5 dolarlık fiyatı gördü ve sonrasında kısa bir konsolidasyon yaşadı. Bugün ise fiyat yeniden yukarı yönlü harekete geçti ve 1,55 dolar seviyesini gördü.

XRP, “Ben Buradayım” Dedi

Bitcoin 2020 Aralık ayında yeni rallisini başlattı ve kripto para birimleri de Bitcoin’i (BTC) takip etti. Ancak rallinin başladığı dönemde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a ve iki üst düzey yöneticisine kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmak iddiası ile dava açtı.

Bu haberin ardından birçok borsa XRP’yi ya delist etti ya da işlemleri durdurdu ve XRP kripto para birimlerinin rallisine ayak uyduramadı. Tüm kripto paralar yukarı yönlü bir grafik çizerken XRP %50’den fazla düşerek 0,17 dolar seviyesine kadar geriledi.

Ancak son günlerde dava ile ilgili Ripple lehine alınan kararlar XRP’yi bir nevi yeniden hayata döndürdü ve kripto para birimi kendi rallisini başlattı. XRP bugün 1,55 doları görerek hala yarışta olduğunu kanıtladı.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Ripple tüm zamanlar rekorunu 2018 Ocak’ta 3,84 dolar ile gördü ve hemen hemen tüm kripto para birimleri yeni rekora imza atarken XRP henüz eski rekorunu kıramadı. Dolayısıyla analistler özellikle davada Ripple lehine daha fazla karar çıkması halinde yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Bu noktada XRP fiyatında ilk hedefin 2 dolar olduğu düşünülüyor. Ancak 2 dolar öncesinde 1,68 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaşılabileceği ifade ediliyor. 2 dolarlık seviyenin kırılması ise 2,5 ve ardından 3 doları mümkün hale getirecek.

Ancak piyasada yaşanacak olumsuz bir hareketin ya da XRP aleyhine çıkacak bir kararın XRP’yi yeniden 1 dolar altına çekme olasılığının da göz ardı edilmemesi gerektiği ifade ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hindistan: “Kriptolara Karşı Açık Fikirliyiz”

Sonraki Haber

Bitcoin’in Temmuz Ayından Önce 100.000 Doları Görme Olasılığı Var Mı?

İlgili Haberler