Ripple Ortağı Softbank ve Coinbase’in Önemli Yatırım Adımı

İlayda Peker

Bloomberg’in haberine göre,  kripto borsası Coinbase ve Japonya’daki büyük Ripple ortağı SoftBank Group Corp, şu anda kripto para birimlerine odaklanan Brezilyalı varlık yönetimi şirketi Hashdex Gestora de Recursos için bir finansman turu yönetti.

SoftBank ve Coinbase

Yapılan açıklamalara göre SoftBank ve Coinbase Ventures dışında yatırımcı listesinde Valor Capital Group, Globo Ventures ve Canary gibi şirketleri de içeriyor.

Öte yandan Hashdex, eski Microsoft yöneticisi Marcelo Sampaio ve Bruno Caratori tarafından kuruldu 2018’de piyasaya sürüldü. 2021’in başlarında şirket Hashdex Nasdaq Crypto Index Fundo de Indice’i piyasaya sürdü ve bu da Brezilya’daki ilk kripto ETF’iydi.

Şimdi Hashdex Brezilya’nın ötesinde daha fazla yeni ofis kurmayı ve şu anda personellerini 25’ten 100 kişiye çıkarmayı planlıyor.

Coinbase ise bu yılın başlarında Nasdaq borsasında doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı ve o dönemde kripto para ekosisteminde büyük ses getirdi.

Bunlara ek olarak SoftBank, üç aylık 17,7 milyar dolarlık rekor bir kâr bildirdi. Başka bir yazıda Bloomberg, SoftBank‘ın bir Japon şirketi için çeyreklik rekor kâr bildirdiğini yazıyor. Şirketin Vizyon Fonu yatırım şubesi tarafından sağlanan yatırım işinden beklenmedik şekilde yüksek gelir elde ettiği biliniyor.

Şirket tarafından bildirilen 17,7 milyar dolarlık net gelir, 1990’dan bu yana en yüksek üç aylık kâr olarak değerlendiriliyor.

Ripple Ortaklığı ve Softbank

Softbank Japonya’daki en büyük Ripple ortaklarından biri olarak tanınıyor ve zor günlerde dahi Ripple ile ortaklığını bozmamış olması önemli bir durum olarak değerlendiriliyor. Bilindiği gibi Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Blockchain devi Ripple’a açtığı davanın ardından bazı şirketler Ripple ile ortaklıklarını askıya almıştı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Piyasa Hakimiyeti Düşmeye Devam Ediyor

Sonraki Haber

Zenchain Protokolü, DeFi ve NFT’leri Bir Araya Getirip Çeşitlendiriyor!

İlgili Haberler