Ripple ODL, Düşük Değerli Yüksek Frekanslı Transferlere Odaklanıyor

Ripple ODL, Düşük Değerli Yüksek Frekanslı Transferlere Odaklanıyor

Geçtiğimiz günlerde Ripple’ın Ürün ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Asheesh Birla bir makale yayınlamış ve makalede de Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürünü ile ilgili açıklamalar yapılmıştı. Makaleye göre ODL, pandeminin neden olduğu finansal krizin mevcut koşullarında ekonomiye yardımcı olabilir.

Bugün ise Ripple CTO’su Robert Schwartz makale hakkında yorum yaptı ve Ripple ile ilgili farklı açıklamalarda bulundu. Ayrıca Ripple’ın fon transferi teknolojisinin geleceği hakkında XRP hayranlarından gelen bazı endişeli yorumlara da cevap verdi.

Ripple ve Ödemeler

Ripple’ın son makalesinde Kıdemli Başkan Yardımcısı Asheesh Birla, mevcut finansal krizin sonuçlarını ele almış ve Ripple’ın ODL ürünün bu süreç içinde özellikle gelişmekte olan ülkelere finansal transferlerde yardımcı olabileceğini dile getirmişti.

Makalede ayrıca Ripple‘ın ODL üzerinden düşük değerli ve yüksek frekanslı ödemelere odaklanmaya devam ettiği de belirtiliyor ve “ODL ile düşük değerli, yüksek frekanslı ödemeleri desteklemeye odaklanmaya devam ediyoruz. Ancak işlem hacmi bu yeni dünyada farklı görünebilir.” ifadeleri kullanılıyor.

Makalenin yayınlanmasının ardından makalede yer olan bu söylemler XRP topluluğunda çeşitli endişelere neden oldu ve topluluk üyeleri bu konu ile ilgili Ripple CTO’sundan açıklama istedi.

Ripple CTO’su Robert Schwartz da sonunda daha büyük ödemelerin daha küçük ödemelere bölünmesi yerine, Ripple’ın her zaman doğrudan alıcılara daha küçük ödemeler yapmayı tercih ettiğini açıkladı. Yine de Schwartz, daha büyük ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesinin de bazı faydaları olduğunu itiraf etti.

Bunların yanında Schwartz Ripple’ın bazı ortaklarının Ripple tarafından, RippleNet ve ODL’nin güvenilir olduğuna ikna edilene kadar bireysel ödemelerini doğrudan göndermelerine izin vermeyeceğini de ekledi.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.