Ripple Momentumu Yükselirken XRP Kripto Kazançlarına Öncülük Ediyor

İlayda Peker

Yerel Ripple varlığı XRP, şu anda kripto kardeşlerinden daha iyi performans gösteriyor. Bir SEC zaferi ve daha güçlü temeller üzerindeki umut, performansını destekliyor gibi görünüyor.

Ripple Hype’ı ve Temelleri

Kripto piyasaları bugün küçük hareketler yapıyor, ancak Ripple‘ın XRP’si bir sıçrama yapıyor. Sınır ötesi ödeme varlığı 2 Ocak’tan bu yana %6’dan fazla değer kazandı ve yılın ilk haftasında piyasalara liderlik ediyor.

Ancak Ripple tarafından özel bir haber gelmedi. Hareket, umut ve fintech firması için 2023’te daha iyi bir yıl vaadiyle tetiklenmiş gibi görünüyor. BitBoy Crypto’nun yaratıcısı Ben Armstrong, bu yıl Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı bir zafer kazanacağından emindi.

Bununla birlikte, mevcut kripto iklimi, 2022’nin bulaşıcı hastalıklarını takiben hala kara bulutlarla örtülüdür. Bu durum, düzenleyicileri sektöre ve dijital varlıklarla uğraşan şirketlere daha fazla baskı yapmaya teşvik edebilir.

Armstrong ayrıca SEC başkanı Gary Gensler’in istifa edeceğini öngördü. Bu Ripple için iyi bir haber ve tüm kripto endüstrisi için olumlu bir gelişme olacaktır. Gensler, kripto varlıklarını menkul kıymetler olarak sınıflandırmaya ve uygulama yoluyla çökertmeye kararlıydı.

Ancak, Ripple’a karşı devam eden dava muhtemelen 2. çeyreğe kadar sonuçlanmayacak.

Umudun yanı sıra, Ripple 2023’te yeni ürün ve hizmetler üzerinde de aktif olarak çalışıyor. XRP topluluğu üyeleri, Ripple için yaklaşan gelişmeleri ve kullanım durumlarını vurguladı.

Şirket, birkaç yıl önce sadece üç üründen oluşan hizmetlerini genişletti ve kolaylaştırdı. RippleNet ve ODL (isteğe bağlı likidite) faaliyetleri, şirket daha fazla iş ortağı kabul ettikçe artmıştır.

Ayrıca, analiz sağlayıcısı Santiment’e göre zincir içi ve balina faaliyeti de artıyor. Analistler, son dönemdeki olumsuz havanın XRP fiyatlarında bir düşüşe neden olmadığını söyledi.

XRP Fiyat Görünümü

XRP şu anda son 24 saat içinde %5,3 artışla işlem görüyor. Sonuç olarak, yazının hazırlandığı sırada 0,349 $’a ulaştı.

Bununla birlikte, XRP geçtiğimiz hafta yaklaşık %4,6 düştü ve menzile bağlı kaldı. Bununla birlikte, şu anda hala ilk on iki arasında en iyi performans gösteren varlık konumunda.

Çoğu kripto para gibi XRP de geçtiğimiz ay %10’luk bir düşüşle aşağı yönlü bir trend izledi. Ayrıca, beş yıl önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla şu anda %90 düşüşte.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Su Zhu, DCG ve FTX’in LUNA ve stETH’e Saldırmak İçin Komplo Kurduğunu İddia Ediyor

Sonraki Haber

Bitcoin Savunucusu 2023 Yılı Altın ve Gümüş Tahminlerini Paylaştı!

İlgili Haberler