Ripple, Japonya ve Filipinleri ODL İle Birbirine Bağlıyor!

İlayda Peker

Dağıtık muhasebe teknolojisi sağlayıcısı Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir  On-Demand Liquidity (ODL) ödeme koridorunun başlatıldığını duyurdu. Japon finans grubu SBI’nin havale bölümü olan SBI Remit, ortak olarak Filipin kripto borsası Coins.ph’i seçti.

Ripple’dan Önemli Adım

Önceden xRapid olarak bilinen ODL ürünü, kripto para biriminin likiditesinden yararlanarak ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırmak için bir köprü para birimi olan XRP‘yi kullanıyor. Böylece, Japonya’da önemli bir sorun olan havalelerin daha uygun maliyetli hale getirilmesi bekleniyor.

Öte yandan Finansal devin kripto para alım satım iştiraki olan SBI VC Trade, SBI Remit tarafından gönderilen havale taleplerine yanıt vermek için gerekli altyapıyı sağlayacak. SBI, Ripple ile ortaklığını büyütmeye devam edeceğini de söylüyor. SBI Remit’ten Nobuo Ando, ödeme koridorunun başlatılmasının ise “sadece başlangıç” olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullanıyor:

ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ve sadece Filipinler’deki gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde, aynı zamanda bölgenin diğer bölgelerinde de finansal inovasyonun bir sonraki aşamasına geçmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Japonya ve Ripple

Aslında Tokyo 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmanın tam ortasında olan Japonya, Blockchain devi Ripple için her zaman önemli bir dayanak noktası oldu.

Ülke, 2020’nin sonlarında Ripple‘ın küresel genel merkezi için en iyi aday olarak ortaya çıktı, ancak şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşının ortasında San Francisco’dan taşınma planını duraklattı.

ABD SEC ile olan yasal sürecin bitmesinin ardından şirketin; kamuya açılma ve farklı bir yargı alanına taşınma gibi planları olduğu biliniyor. Kamuya açılma planları Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından da daha önce onaylanmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Dominance Yükseliyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Milyarder İş İnsanı, ABD’li Senatörün Kripto Görüşlerini Eleştirdi

İlgili Haberler