Ripple CEO’su Piyasayı ve Stablecoin’leri Yorumları

İlayda Peker

Fox Business ile yakın tarihte gerçekleştirdiği bir röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Tether stablecoin hakkında soru sorulduğunda tüm endüstrinin daha şeffaf olması gerektiğini söyledi.

“Daha Şeffaf Olmalıyız”

Garlinghouse konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Daha önceki günlerden itibaren, Ripple ve XRP topluluğu, örnek olarak liderlik etmeye çalıştık.” sözlerini kullandı ve kripto para ekosisteminde gerçekten bir yetişkin olarak davranmak istediklerini dile getirdi.

Yönetici, Ripple teknolojisini dünyanın dört bir yanındaki maliye bakanlarına ve CEO’lara tanıtmak için İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’na geldiğini de iddia ediyor.

Buna ek olarak devam eden kripto para piyasası düzeltmesi hakkında soru sorulduğunda Garlinghouse, Bitcoin’in hala iki yıl öncesine göre önemli ölçüde daha yüksek işlem gördüğünü söyledi. Ripple patronu, heyecanın piyasada “gerçeğin önüne geçtiğini” ekliyor.

Öte yandan Garlinghouse stablecoin’lerin son piyasa türbülansının arkasındaki ana düşüş katalizörü olduğunu iddia ediyor. Mayıs ayının başlarında, Terra’nın UST stablecoin’i, UST yönetişim token’ın neredeyse sıfıra düşmesine neden olacak şekilde sabitini kaybetti.

Terra‘nın çöküşü, kripto düzenlemesi ihtiyacını bir kez daha vurguladı. En son röportajda Garlinghouse, İngiltere, İsviçre ve Singapur gibi ülkelerin kripto para birimleri için zaten bir düzenleyici çerçeve oluşturduğunu söylüyor.

XRP’de Son Durum

XRP, SEC ile içinde bulunduğu dava süreci sebebiyle baskılanmaya devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sırada 0,40 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre dava süreci sonuçlanmadan XRP fiyatında büyük bir fiyat hareketinin görülmesi pek mümkün değil. Ancak süreç sonuçlandıktan sonra uzman isimler XRP’nin 5 dolara kadar hızlı bir şekilde yükselebileceğini ifade ediyor. Yine de yatırımcıların XRP konusunda temkinli olmaları gerektiğinin altı çiziliyor.


Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mastercard Yetkilisinden Önemli Kripto Para Açıklaması

Sonraki Haber

Scott Minerd: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Düşebilir! Mümkün Mü?

İlgili Haberler