Ripple Fiyatı: XRP Yatırımcılarını Heyecanlandıracak Analiz

İlayda Peker

Bitcoin belirleyici bir ivme kazanmak için çaba sarf ederken, Ripple’ın da (XRP) dahil olduğu altcoin piyasasından bir konsolidasyon süreci yaşanıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre altcoin’ler herhangi bir hamle yapmadan önce Bitcoin’in karar vermesini bekliyor. Her ne kadar altcoin’ler ile ilgili net bir artış ya da düşüş  tahmini yapılamasa da analistler XRP’de artışın yaşanabileceğine işaret eden teknik sinyallerin görüldüğünü ifade ediyor.

Ripple Fiyatı

Analistlerin açıklamalarına göre XRP, çok önemli bir seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Yapılan açıklamalarda Ripple’ın bu noktayı geri kazanmış olması ve bir destek seviyesine çevirmesi artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Ancak yine de Ripple’ın daha yüksek seviyeleri görüp göremeyeceğinin hala piyasanın geri kalanının çizeceği grafiğe bağlı olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla bu noktada Bitcoin’in (BTC) 11.000 dolara vereceği tepki büyük önem taşıyor.

XRP fiyatı son zamanlarda 0,25 dolar seviyesinde seyrediyor. Yaşanan son düşüşte fiyatın 0,23 dolara düştüğü göz önüne alındığında aslında artışın gayet güzel olduğu görülüyor. XRP’nin bu düşüşü de Bitcoin tarafından yönetildi ve BTC artmaya başlayınca Ripple da diğer kripto paralar gibi artışa geçti.

XRP Teknik Görünüm

Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, son zamanlardaki zayıflığa rağmen Ripple’ın artış sinyalleri verdiğini dile getirdi. Özellikle XRP/BTC işle çiftine işaret eden analist, piyasa koşullarının çok farklı olduğunu ancak grafiklerde görülen işaretlerin adeta bir yükseliş sinyali olduğunu ifade etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Art Arda Gerçekleşen Devasa Ripple (XRP) İşlemleri Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Analistler Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Ne Yapması Gerektiğini Açıkladı!

İlgili Haberler