Art Arda Gerçekleşen Devasa Ripple (XRP) İşlemleri Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

XRPL Monitor’ün paylaştığı son verilere göre, Ripple’ın cüzdanları arasında 6,089,565 dolar XRP  yani yaklaşık olarak 24,2 milyon dolarlık bir işlem gerçekleşti. Bunun yanında borsa devi Coinbase Pro, yaklaşık 30 milyon XRP transfer etti ve Jed McCaleb, büyük bir miktar XRP’yi nakde çevirdiğini açıkladı.

Ripple ve Coinbase Pro

Hem XRPL Monitor hem de Whale Alert’in paylaştığı verilere göre, San Francisco merkezli küresel DLT devi Ripple, şirket içinde büyük bir transfer işlemi gerçekleştirdi. XRP topluluğundaki bazı kişiler bu transferin amacına ilişkin tahminlerde bulunurken anonim bir Twitter kullanıcısı, bu fonların işletme giderleri ve Ripple için yeni ekip üyelerinin işe alınması için tahsis edilebileceğini öne sürdü.

Bunların yanında geçmişte bu tarz transferler ile ilgili yapılan birçok yorumda, Ripple’ın yaptığı işlemler yüzünden XRP fiyatının yükselmediği iddia edilmişti. Ancak uzmanlar, Ripple’ın elinde tuttuğu büyük miktar XRP sebebiyle, gerçekleşen büyük meblağlı işlemlerin bile XRP fiyatını aşağı çekemeyeceğini ifade ediyor.

Öte yandan Brian Armstrong tarafından yönetilen San Francisco merkezli Coinbase Pro, yaklaşık olarak 30 milyon XRP işlemi gerçekleştirdi. Böylece 7.632.648 ile daha büyük bir transfere imza atmış oldu. Borsa, her biri yaklaşık 10 milyon XRP taşıyan üç transfer gerçekleştirdi.

XRP’ler Nakde Çevriliyor

XRPL Monitor ayrıca, her biri 5,7 milyon Ripple olan ve toplamda yaklaşık 2,902,788 ABD dolarına eşit olan iki işlem tespit etti. Fonlar, Ripple’ın kurucularından biri ve eski baş teknik sorumlusu Jed McCaleb’e ait olduğu bilinen “tacostand” dijital cüzdandan gönderildi.

Dolayısıyla McCaleb’in elindeki XRP’leri nakde çevirmeye devam ettiği ve böylece fiyatı etkilediği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Yorumları. Ethereum Ağında Bir Rekor Daha Kırıldı!

Sonraki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Yatırımcılarını Heyecanlandıracak Analiz

İlgili Haberler