Ripple Fiyatı: XRP Fiyatını Önümüzdeki Günlerde Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Son haftalarda kripto para ekosistemi hız kesmiş olsa da 2021 yılında pek çok kripto para yeni rekorlara imza attı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi kripto para birimleri rekorlar kırarken Ripple’ın (XRP) 2018 rekorunu kıramaması yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

XRP Fiyatı

Bununla birlikte Ağustos ayının ikinci haftasında XRP, %72 oranında artarak Mayıs ayından bu yana ilk kez 1,4 dolara ulaştı. Ancak daha sonrasında piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto paranın fiyatı düşüşe geçti ve üst üste üç haftayı kırmızda kapattı.

XRP’nin fiyatı son 1 ayda %20 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,95 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre XRP’nin önündeki ilk güçlü engel 1,05 dolarda bulunuyor.

Dava da Yeni Gelişmeler de Devam Ediyor

Ripple, Aralık ayından bu yana ABD SEC’in açmış olduğu dava ile meşgul. Ancak bu meşguliyet Ripple’ın yeni gelişmelere imza atmasını engellemiyor. Ripple son olarak Ledger üzerinde NFT projelerinin geliştirilmesini teşvik etmek için bir adım attı.

27 Eylül’de Ripple, ağda NFT projelerinin desteklenmesini sağlayacak 250 milyon dolar değerinde yaratıcı fonu duyurdu.

Ripple’ın dava sürecinde attığı adımları durdurmaması ve hala aktif olarak çalışıyor olması XRP yatırımcılarına güç veriyor gibi görünüyor. Buna ek olarak elde edilen verilere göre aktif adreslerin sayısında da artışlar yaşanıyor.

Öte yandan analistler, XRP’nin teknik göstergelerinin genel olarak güçlü olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla eğer piyasada genel bir toparlanma yaşanırsa XRP fiyatının da 1,05 dolarlık direnci kırarak 1,5 dolara doğru harekete geçebileceği düşünülüyor.

Ancak XRP’nin ATH’sinin 3.84 dolar olduğu göz önüne alındığında henüz yeni rekor kırmak için önünde uzun bir yol olduğu ifade edilebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether (USDT) ve Bitfinex Önemli Bir Kazanım Elde Etti!

Sonraki Haber

Visa, Evrensel Ödeme Kanalını Ethereum Üzerine Kurdu!

İlgili Haberler