Ripple 250 Milyon Dolarlık Fonu Duyurdu!

Fatih Uçar

XRP Ledger‘da NFT’lerin oluşturulmasını teşvik etmek için yeni bir fon duyuran Ripple ağın popülerliğini artırmak istiyor. NFT’ler halen oldukça popüler ve doğru projeler yatırımcılarına ciddi kazançlar getirmeye devam ediyor. İçerik oluşturucuları ve geliştiricileri destekleyen bu fon Ripple’ın fayda üretimini de artıracak.

Ripple Yeni Fonu Duyurdu

Şirket mintNFT ve Mintable ile ortaklık kurdu. Yakın zamanda Mintable için 13 milyon dolarlık yatırım fonuna da katılım sağlayan Ripple bu alandaki eksikliğini giderecek. XRP Ledger ile uyumlu şekilde çalışan pazar yeri ve geliştiriciler bu fondan yararlanabilecek. Bununla birlikte NFT için de ciddi bir sorun olan yüksek işlem ücretleri ortadan kaldırılacak.

Hızlı ve ucuz NFT için Ripple, XRP Ledger’ı daha yaygın hale getirmek istiyor. Verilecek destek sadece maddi katkıyla ilgili de değil, aynı zamanda projelere geliştirici desteği de sağlanacak. XRP Ledger ile uyumlu projeler için tüm teknik yardım süreçleri bu fondan beslenecek.

Ethereum’a Alternatif

OpenSea hacimlerine bakarsak Ethereum (ETH) ağı hali hazırdan NFT alanında oldukça fazla kullanılıyor. Bu yüksek hacim OpenSea’yi en büyük Ethereum tüketicisi yaptı, fakat bir sorun var. İnsanlar 300 hatta 400 dolara varan ağ ücretlerini karşılamakta güçlük çekiyor. Birçok tanınmış projenin bu fiyatların altında koleksiyon ürünleri bile var. Durum böyleyken Ethereum pazardaki payını daha fazla koruyamayabilir. Solana (SOL), AVAX gibi alternatifler hızla kabul görüyor.

Ripple (XRP) çevre dostu yapısı sayesinde karbon ayak izi endişelerini de ortadan kaldırıyor. Geliştiriciler için oldukça makul bir ara yüzü olan ağ birçok yönden iyi bir alternatif gibi görünüyor. Bu destek aslında ilk değil, geçtiğimiz hafta RippleX 10 ülkeden 25 projeye 2’şey milyon dolar dağıtmıştı.

Ayrıca XRPL, kullanıcıların tokenlerini XRP veya P2P formatında birbirlerine karşı takas edebilecekleri yerleşik bir DEX ile geliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Karışık Sinyaller: BTC’de Yön Yukarı Mı Aşağı Mı Gidecek?

Sonraki Haber

Bitcoin Yeniden Güç Kazanıyor: Ekim Ayı İçin Önemli BTC Seviyeleri

İlgili Haberler