Ripple Durmuyor: Başvurular XRP Fiyatını Etkiler Mi?

İlayda Peker

Ripple’ın 9 Ağustos 2020’de yaptığı patent başvurularına göre, Blockchain firması yakın gelecekte Ripple Impact adlı bir vakıf ve Ripplex adlı bir elektronik ödeme çözümü başlatmayı planlıyor.

Ripplex

San Francisco merkezli kurumsal bir Blockchain firması olan Ripple, yakın zamanda üç patent başvurusunda bulundu. Başvurulara göre Ripple ilk olarak Ripplex’in patentini almaya çalışıyor. ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu’na (USPTO) göre ticari marka, hem geleneksel para birimleri hem de kripto para birimleri için para transfer işlemlerinde kullanılacak ve elektronik finansal hizmetler sunacak. Buna ek olarak patent başvurusuna göre Ripplex, finansal yönetim ve idari hizmetler sunmak için de tasarlandı.

Ripple Impact

Şirket ayrıca, hayırsever vakıf hizmetlerine yönelik Ripple’ın bir bölümü olan “Ripple Impact” için de bir ticari marka almayı da hedefliyor. Başvuru belgelerine göre vakıf, finans teknolojisi alanındaki hizmet ve programlara maddi yardım sunacak. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, vakıf fintech dünyasındaki firmalara sermaye geliştirme fonu ve burs da sağlayacak.

Bunların yanı sıra yukarıdaki bilgiler dışında iki girişim hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak Ripple’ın, Ripplex ve Ripple Impact hakkında yakın zamanda açıklamalar yapması bekleniyor.

Öte yandan ortaya çıkan son haberler, finansal hizmetler şirketi New Payments Platform Australia’nın (NPPA), Ripple Labs’e dava açtığını gündeme getirmişti. Haberlere göre NPPA, Blockchain odaklı ödeme sağlayıcısı Ripple Labs’in “PayID” markasını izinsiz olarak kullandığını iddia ediyor.

Tüm bu patent haberlerinin henüz XRP fiyatına bir etkisi olmuş gibi görünmüyor. Bununla birlikte Ripple son iki buçuk yıldır birçok önemli projeye imza atmasına rağmen XRP fiyatının etkilenmediği hatta düşüş yaşadığı görüldü. Ancak bir kısır döngüden çıkan XRP şu an için bir yükseliş eğiliminde yer alıyor ve bu gibi haberler fiyatı etkileme potansiyeline sahip olabilir.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist: Ethereum Yatırımcıları Dikkatli Olsun

Sonraki Haber

ETH Yorumları: Ethereum’da Düşüş Tehlikesi Devam Ediyor

İlgili Haberler